Yetişkin Kedi Maması

Yetişkin kedi mamaları, 1 yaşını doldurmuş kedilere verilmelidir. Yavru kedi mamasından yetişkin kedi mamasına geçiş işlemi 2 günde bir %25 yeni mamanın oranını arttırarak yeni yetişkin kedi mamasına geçiş yaparak kedinizi daha sağlıklı besleyebilirsiniz. Oransal olarak artış yapılması, kedinizin yetişkin kedi maması daha kolay geçiş yapmanıza yardımcı olacaktır.

Kaliteli yetişkin kedi maması, kedinizin alması gereken vitamin, kalsiyum ve tüy parlaklığı gibi ihtiyacı kadar olan besinleri vermektedir. Yetişkin kedi maması fiyatları marka ve içeriğe göre diğer aynı evcil hayvan mamaları gibi değişiklik göstermektedir. Veterinerin tavsiye ettiği mamalar aslında pazarlama amaçlı olup, kedi için en iyi mama seçimini kedinizin yaşına göre ve cinsine göre tercih etmelisiniz.

Yetişkin Kedi Maması Tercihleri

1 ile 7 yaşına kadar yetişkin kedi maması yedirebileceğiniz sevimli dostlarınıza cinse göre özel kedi maması da verebilirsiniz. Örnek olarak eğer kedinizin cinsi British shorthair, siyam veya persian gibi cins ise royal canin’in kedilerin cinsine özel üretilmiş özel cins kedi mamalarından kullanabilirsiniz. Bu mama cinsleri genellikle 2, 4 veya 10 kg olarak satılmaktadır. Kedinizin ırkına özel mama kullanımınızın sebebi ise cins kedilerin kendine göre farklı ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaçlar cinse özel üretilmiş mama içerisinde tamamen kediye verilmek adına hazırlanmıştır. Kedi mamalarında fiyatlar oldukça değişmektedir.

Her bütçeye göre farklılık gösteren kedi mamaları en uygun yetişkin kedi maması bulma ihtiyacı Premium bir mama da olsa en uygun fiyatı bulabileceğiniz mamayolda.com da farklı ürün çeşitliliğine de ulaşabilirsiniz.  Özellikle sokak kedileri için üretilen ya da barınaklara bağış yapmak için en çok satılan kedi maması ise enjoy tavuklu kedi maması 15 kilogramdır. Kaliteli bir mama seçimi yapmak isterseniz proplan kedi maması ya da reflex kedi mamasınıda seçebilirsiniz. Gelir düzeyi yüksek evcil hayvan sahipleri için ise Premium bir mama yedirmek isterse, farmina nd markasının tahılsız kedi mamalarını tercih edebilirsiniz.

Kısacası en iyi kedi maması markaları diye bir cümle kurmak hatalı olabileceği gibi kedinizin tam ihtiyacına yönelik bir mama seçimi yapmak kedinin sağlıklı yaşaması için önemli bir rol oynayacaktır. Birçok farklı markada da bulabileceğiniz; kuzulu, tavuklu, somonlu gibi farklı lezzet içerikleri ise tamamen kedinizin damak tadına göre değişiklik göstererek kedinizin damak tanıda göre de değişiklik yapabilirsiniz.

Çerez Kullanımı