Yaşlı Kedi Maması

Yaşlı kedi mamaları 7 yaşını doldurmuş kediler için verilmektedir. Her yaş döneminde farklı besinlere ihtiyaç duyan kediler, yaşlılık döneminde metobolizmaları ve sindirim sistemindeki yavaşlık nedeni ile yaşlılık dönemlerinde alması gereken yağ, vitamin ve protein değerleri de farklılık göstermektedir.

Bu tarz sorunların önüne geçilmesi için yaşlı kedi maması gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Genç yaşlarına göre hareketleri oldukça yavaşlayan yaşlı kediler, kilo almaya daha yatkın olurlar. Yaşam kalitesini yükseltmesi için ekstra enerji içeriğine sahip mamalar yedirildiğinde daha keyifli bir yaşam sürerken hem de kilo dengesini korumaktadır.

Yaşlı Kediler İçin Özel Mama Tercihi

Tahıl içeren yaşlı kedi mamaları sindirim sistemindeki yavaşlık problemini de gidermektedir. Yaşlı kedi mamasının bir diğer yardımı ise kedinizin oral sağlığı yani ağız sağlığını korumaktadır. Yaşlanan kedilerde görülen, düşmeye kadar giden dişlerini sağlamlaştırarak daha kolay yemesine kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylığı hem içerdiği hammaddelerle hem de yumuş kedi maması olması sebebi ile koruma sağlamaktadır.

Aynı şekilde diğer bir ağız sağlığı desteği sağlayan bu mamalar, kedinizin dişindeki tartarları azaltarak daha temiz olmasını sağlayacaktır. Uzun yıllar vakit geçirdiğiniz kediniz için en iyi yaşlı kedi maması seçmek herkesin isteyeceği bir konudur. Bu konu hakkında diğer yaş dönemlerine göre araştırma yapmanıza çok fazla gerek yoktur çünkü diğer mamalara göre her markanın üretemediği ve üretenlerinde en kaliteli hammaddeleri kullanarak ürettiği için aslında kedinizin daha önceki dönemlerde hangi içerikli mama yediği daha önemlidir.

Yaşlı Kedi Mama Çeşitleri

Tavuklu, kuzulu ve balıklı ağırlıklı olmak üzere farklı içeriğe sahip yaşlı kedi mamaları genellikle 15 kilogram olarak satılmaktadır. En ucuz yaşlı kedi maması ise hills yaşlı kedi mamasında bulunmaktadır. Hills kedi maması dışında dünyaca ünlü marka olan Proplan yaşlı kedi maması da sizin için farklı bir seçenek olabilir. Üretiminin zor olduğu yaşlı kedi maması seçerken bu markalar dışında farklı markaları seçmenizi önermiyoruz. Kuru mama dışında da yaş kedi maması ile alması gereken diğer besin maddeleri ile takviye yapabilirsiniz. Umarız sevgili dostunuzla uzun yıllar sağlıklı yaşam sürerken mamayolda.com üzerinden aldığınız mamaları, dostunuz iştahla yiyecektir.

Çerez Kullanımı