Tahılsız Kedi Maması

Tahılsız kedi mamaları, adından da anlaşılabileceği gibi içerisinde tahıl yokken et içeriği diğer mamalara göre çok daha fazladır. Etçil olan kediler et ağırlıklı beslendiği için kedinize tahılsız kedi maması vermek onu doğal ortamında avlanırken ki gereken tüm besinleri sağlayacaktır. Tahılsız kedi mamaları diğer mamalara göre çok daha fazla protein, yağ ve vitamin içermektedir. En yüksek proteine sahip mamalar tahılsız kedi mamalarıdır. Bu mamalarda tahıl olmadığı içinde karbonhidrat değeri çok azdır ve kedinize gereksiz hiçbir besin vermediği gibi tamamen sindirilebilir besin içeriğine sahiptir.

Tahılsız Kedi Maması Özellikleri

Tahıl yerine kaliteli içeriğe sahip bal kabaklı, narlı, elmalı ve yaban mersini gibi meyvelerle zenginleştirilen bu içerikler kedinizin sağlığında büyük rol oynayacaktır. Veterinerlerin aksini söylemedikleri sürece kedilerin kesinlikle tahılsız mama ile beslenmesi gerekmektedir.  Bu mamalar, tahılsız yavru kedi mamasında olduğu gibi ayrıca kısır kediler için tahılsız kedi maması gurubunda da vardır.

Yani her yaşam döneminde kediniz için verebileceğiniz bir mamadır. İçeriğinde çokça bulunan kalsiyum, fosfor omega 3 ve omega 6 vitaminleri kedinizin uzun yıllar sağlıkla yaşamasına yardımcı olacaktır. İtalyan markası olan ND tahılsız kısır kedi maması ve nd tahılsız yetişkin kedi mamaları en çok tercih edilen markadır. İçerisinde buğday, yulaf ve pirinç gibi ürünler bulunmadığı için kedinizin tüy dökülmesini azaltarak, tüy parlaklığını yardımcı olacaktır. En ucuz nd tahılsız kedi maması sitemizde satılmakta olup parasal değerinden çok kedinize katacağı sağlıklı yaşamı düşünmek daha doğru olacaktır.

Tahılsız Kedi Maması Çeşitleri

Tavuklu, kuzulu domuz etli ve okyanus balıklı gibi farklı lezzet içeriklerine sahip n markası 1.5, 2, 4 ve 10 kilogramlarda seçenek olarak sunulmuştur. Sadece tahılsız kısır kedi mamaları nd markasında olmayıp acana, orijen, hills ve prolanın belli ürünlerinde de bulunmaktadır. Normal bir mama içeriğinden tahılsız mama geçiş yaparken diğer tüm mamalar arası geçiş döneminde yapılan işlem yapılmalıdır.

Kedi Maması Değişiminde Geçiş Süreci

İlk iki gün %25 yeni mama koyarak daha önceki mama ile karıştırılarak her iki günde bir %25 arttırılarak 1 hafta sonunda tamamen tahılsız mama geçilmesi gerekmektedir. Aslında her kedinin yemesi gereken mama tahılsız kedi mamasıyken fiyatının yüksek olması birçok bütçeye fazla gelmektedir. Mamayolda.com üzerinde satılan en ucuz tahılsız kedi mamalarını farklı ürün seçenekleri ile siz değerli müşterilere sunulmuştur.

Çerez Kullanımı