Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırılmış kediler, üremesinin istenmediği ve aşırı yaramazlıklarının bitmesi için yapılan bir işlemdir. Kısırlaştırıldıktan sonra kediler genellikle iştahı düşük olur ve şişmanlama yani obezite problemi yaşayabilirler. Bu yüzden kısır kedi mamalarının yağ oranı neredeyse yarı yarıya düşürülmüştür. Ayrıca kısırlaştırılmış kediler genellikle enerji düşüklüğü sebebi ile kısır kediler için özel olarak içeriği hazırlanmış kedi mamalarıdır ve kısır kedi mamaları düşük enerjisini değiştirerek hareketli hale getirmeyi amaçlamış ve veterinerler tarafından verilen özel formüllere göre üretilmiştir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Seçimi

Özellikle kısır kedilere mama seçimi yaparken daha hassas olunması gerekirken, onların sağlıkla yaşayabilmesi için gerekli ihtiyaç duydukları besinleri bulunduran kısır kedi maması yedirilmelidir. Kısacası Kısır kedi mamaları, diğer kedi mamalarından daha fazla içeriğe sahip olduğu için kısırlaştırılmış dönemdeki kedi mamaları onlara tamamen uygun olacaktır. Kediniz kısırken, kısır kedi maması seçimi yapmakta herkes zorlanmaktadır. Bu sorunla ilgili birçok evcil hayvan sahibinin, hangi kısır kedi maması en iyisidir, en çok tercih edilen kısır maması hangisidir en ucuz kısır kedi maması gibi birçok soru sorulmakta olup, onun için seçim yapabileceğiniz en iyi kedi maması onun sevdiği damak tadı ve kedinizin kısırlaştırıldıktan sonraki yaşadığı eksikleri hangi mama ile takviye edebileceğinizdir.

Kısırlaştırılmış Kediler İçin Mama Önerileri

Kısır kedileriniz için mama seçimi yaparken Premium yani kaliteli hammaddeye sahip mama içeri seçmelisiniz. Mamayolda.com üzerinde satılan Farmina ND, Proplan, Royal Canin, La Vital, Hills, Reflex Plus markalarını yani en ucuz kısır kedi mamalarını bulabilirsiniz.

Müşteriler tarafından Premium grup üzerinde en çok tercih edilen nd kısırlaştırılmış kedi mamasıdır. Hills kısır kedi mamaları içerisinde taurin hammaddesi bulundurduğu için farklı ihtiyaca karşılık vererek, müşterilerin tercih ettiği farklı bir markadır. Proplan kısırlaştırılmış kedi maması ise yeme iştahı azalmış kediler için tavsiye edilirken, böbrek sorunu ve idrar problemi olan kediler için özel olarak formüle edilmiştir.

En ucuz Proplan kısır kedi mamasını mamayolda.com sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Royal canin kısır kedi maması ise sterilised olarak da adlandırılmaktadır. Fiyat ve performans olarak en çok tercih edilen kısır kedi maması markasıdır. Bu markaların içerisinde tavuklu, kuzulu, somon balıklı gibi onlarca farklı lezzet seçeneği mevcutken ayrıca 2, 4, 10 ve 15 kilogramlık farklı kilogram seçeneği de mevcuttur.

Çerez Kullanımı