Flamingo Ebo Tel Kafes Siyah Small 43x61x50 Cm
Flamingo Ebo Tel Kafes Siyah Small 43x61x50 Cm

Flamingo Ebo Tel Kafes Siyah Small 43x61x50 Cm (240-517884)

0,00
Marka : Flamingo
İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺450,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺353,27(KDV Dahil)
₺40,04 'den başlayan taksitlerle

Köpek Kulübesi

Köpek kulübesi denilince, ağırlıkla bahçeli evlerde ya da yazlık bahçelerinde yaşatılan köpekler akla gelmektedir. Bu köpekler eve alınmadıkları ya da bahçeyi korudukları için, dışarıda bekletilmektedirler. O anlamda, bu hayvanların kulübeleri geniş-ahşap malzemeden olmaktadır. Ayrıca, plastik köpek kulübeleri de üretilmektedir. Kimi hayvan sahipleri köpeklerini de aileden biri gibi gördükleri için, onlara pencereleri de bulunan, adeta minik bir evi andıran kulübeler de yaptırabilmektedirler. Köpek kulübelerinin en büyük özellikleri içlerinde ısıtma olup olmadığıdır. Keza, yazın idare eden köpekler için, kışın evine alınmıyorlarsa, ağır şartlarda dışarıda kalmak zordur. Bu minvalde, malzeme seçilirken, ısı yalıtımına bilhassa dikkat edilmelidir. 

Köpek Kulübesi Neden Kullanılır?

Köpek kulübesi kullanılmasının birçok sebebi bulunmaktadır. Köpeklerin sahipleriyle ilişkilerine ve ediniliş amaçlarına göre, bu sebepler de çeşitlenebilmektedir. Kulübeler seçilirken, daha çok evin hanımları devreye girseler de, beyefendiler de malzeme ve yalıtım konusundaki hususlarda değerlendirme yapabilmektedirler. Erkeklerin el becerileri malzemeler bakımından daha gelişkin olduğundan ötürü, kimi zaman onlar da köpekleri için tahtadan kulübe yapabilmektedirler. Yahut, alınan kulübede lazım olan bir materyali ya da işlevi, mevcut mekanizmaya monte edebilmektedirler. 

Köpek kulübesi kullanımının birçok sebebi vardır. Bunlar aşağıda şu şekilde belirtilmiştir: 

 • Eğer, Kangal, Alman Çoban Köpeği, Doberman gibi ırklardan sahiplendiyseniz, bu köpeklerin evinizin çevresini koruyacağını ya da güvenliğini sağlayacağını düşünmüş olabilirsiniz. Öyle bir noktada, bu tarz köpekler için ahşap bazlı geniş kulübe kullanımına gidilebilmektedir. Köpeklerin uzanacakları mekâna malt, şilte tarzı altlıklar da atılabilmektedir. Mama ve su kapları da yanlarına bırakılabilmektedir. Böylece, büyük köpekler hem evin içine zarar vermezler hem de dışarıda kalarak etrafın güvenliğini sağlamış olurlar. 

 

 • Eğer, küçük ırk köpeğiniz varsa, evde onun için de minyatür bir kulübe hazırlanabilmektedir. Köpekler sahiplerine düşkünlükleriyle bilindikleri üzere, onlara yapılan her jesti algılamaya dayalı, duygusal duyargalara sahiptirler. Bu sebeple, kendi yuvalarını da sahiplenecekleri görülecektir. Köpeklerin kulübeleri evde köşede bir yere konulabilirken, kimi zaman hayvanlara ayrı oda da tahsis edilebilmektedir. Özellikle, yalnız yaşayan yetişkin bireylerin kedi ve köpek sahiplendikleri sıkça rastlanılan bir durumdur. Bunun neticesinde, yalnız yaşayanlar dairelerinde oda müsaitliği de sağlayabilmektedirler. 

 

 • Çekirdek ailelerden ya da kalabalık ailelerden köpek edinenler olduğunda, onları özellikle evin çocukları sahiplenmektedirler. Çocuklarla özel bir iletişimi olan köpekler, kimi kez onların yataklarının ucunda uzanıp yatabilmektedirler. Köpekleri böylesi bir alana alıştırmaktansa, onlara -çocuk odası da dahil- odaların içinde kulübe hazırlamak yoluna da gidilebilmektedir. 

Köpekler Kulübelerine Nasıl Alıştırılabilirler?

Köpekleri kulübelerine alıştırmak için, oraya ödül maması, mama kabı koymanız ve onun orada birkaç defa karnını doyurması gerekmektedir. Ayrıca, köpeğinizi kulübeye götürdüğünüzde, yanında biraz durup onu severseniz ve bunu sıklıkla yaparsanız, köpek o kulübeyi kafasında sıcak bir yer olarak kodlayabilmektedir. 

Köpek Kulübesi Çeşitleri Nelerdir?

Köpek kulübeleri ahşap, plastik, prefabrik malzemelerden yapılabilmektedir. Köpek kulübelerinin kimi özellikleri de önemlidir. Bu özellikler aşağıda şöyle verilebilir: 

 • Köpek kulübesi alırken, yavru köpek edindiyseniz, onun maksimum büyüme hızına göre hareket etmeniz isabetlidir. Yavru köpeklerin gelişim çizgileri hayli hızlıdır. 

 

 • Köpek kulübelerinin yerden yükseklikleri 5-10 cm arasında seyretmelidir. 

 

 • Köpek kulübesi su geçirmeyecek ve ısı yalıtımı yoğun olacak şekilde alınmalıdır. Bununla beraber, köpeklerin kulübe malzemelerini kemirmelerine, devirmemelerine dikkat edilecek bir emniyet alt yapısı oluşturulmalıdır. 

 

 • Köpek kulübesinde düşülen en büyük yanılgılardan biri kapı konusunda olmaktadır. Nitekim, kulübe kapısının tam ortaya koyulması fikri doğru değildir. Çünkü, herhangi bir rüzgâr durumunda, soğuk içeriye oradan kolayca girip, kulübenin iki yanına dağılmaktadır. Oysa, kulübenin kapısı sağda ya da solda olursa, köpeğiniz kapının olmadığı köşeye yattığında, rüzgârdan daha az etkilenecektir. 

 
 • Köpek kulübesinde hayvanınızın canını acıtacak herhangi bir maddenin, malzemenin olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Vida, çivi, cam gibi malzemeler aynı zamanda tehlike de arz etmektedir. 

Tel Köpek Kafesi Nasıl Olmaktadır?

Flamingo Ebo Tel Kafes Siyah Small 43 x 61 x 50 cm ebatlarındaki kafes, kapağını açık bıraktığınızda, köpeğinizin özellikle evde, içine girip çıkabileceği bir mekân haline gelebilir. Tel kafes, köpek yavrularının tuvalet eğitimleri için de değerlendirilmektedir. 

 

mamayolda.com

Detay Sosyal Medya Paylaş
Detay İkonlar
 • Kargo
  Bedava
 • Aynı Gün
  Kargo
 • Kredi Kartına
  Taksit İmkanı
 • % 100 Orijinal
  Ürün
Etiketler
köpek, köpek kulübesi,
Çerez Kullanımı