Diyet Kedi Maması

İnsanlar da hayvanlar gibi yemeğe oldukça düşkün olabilirler. Bu düşkünlük aslında onlara aç bırakmak istemediğimizden bolca mama vererek, kedilerimizi farkında olmadan obez yapmaktayız. Ancak zaman zaman olması gereken gramajda ve öğün sayısında da versek bazı kediler genetik yapısı gerekli diğer kedilere göre daha çabuk kilo almaktadır. Bu kilo alımı onların yaşam standartlarını bozarak oldukça kötü etkilemektedir.

Sağlıklı Bir Pati İçin İdeal Mama

Nefes darlığı, tüy dökümü, egzama, hazımsızlık ve dışkı gibi ciddi problemlere kadar gidebilen sorunlar yol açmaktadır. Kediniz neden kilo alıyor kısmına genetik ve yapılan bol öğünlü ve gramajlı mama sebep olduğu gibi kedinize kiloda verebilirsiniz. Tuz, protein ve yağ oranının az olduğu light kedi mamaları, onların diyet yaparken hem kilo vermesine yardımcı olacaktır hem de kilo verirken sağlığına kavuşarak beslenmesini sağlayacaktır. Az kalorili bu kedi mamaları onların hızlı yağ yakmasını sağlarken, yediği mama sayesinde doygunluk hissi kazanmaktadır. Diyabetik kedi mamaları olarak da geçen bu mama kategorisi kedinizin sağlığını korumakta bire bir içeriklere sahiptir.Sizlerin de light kedi maması yorumlarını okuyarak gönül rahatlığı ile seçeceğiniz bu mamalar sayesinde sevimli dostunuzla kaliteli bir yaşam sürebileceksiniz.

Kilolu Kedilere Diyet Mamalar

Kilolu kedilerin light mamaya geçişi kısmında uyulması gereken bazı kurallar vardır. Direkt perhiz yapılacak olan kedi mamasına geçilmemeli, kedinin mamaya alışması için yavaş yavaş geçilmelidir. İlk gün light kedi maması eski mamaya %25 olarak karıştırılarak verilmelidir. Her 2 günde bir bu karışım oranı %25 arttırılarak 1 hafta sonunda light mamaya tam anlamı ile geçilmelidir. En iyi light kedi maması müşteriler tarafından oldukça sık sorulan sorulardan bir tanesidir. Bunun cevabını sitemiz üzerinden satılan en çok satılan light kedi maması ile verebilmek mümkündür.

Müşterilern en çok tercih ettiği mama ise Hills Science Plan Light Yetişkin Tavuklu Kedi Maması 3 KG mamasıdır. En ucuz light kedi maması çeşitlerini kampanyalı fiyatlarla aynı gün kargo imkanı ile mamayolda.com üzerinden satın alabilirsiniz.

 

Çerez Kullanımı