Delibon 12cm Gerçek Deriden Pres Kemik 2x12cm - White
Delibon 12cm Gerçek Deriden Pres Kemik 2x12cm - White

Delibon 12cm Gerçek Deriden Pres Kemik 2x12cm-White (1254789)

0,00

Köpek Kemikleri 

Köpek çiğneme kemiği, her ırktan ve yaştan köpeğin; ağız, diş ve çene sağlıklarını korumak adına üretilmiş ödül maması ürünleridir. Köpekler etçil hayvanlar sayıldıklarından ötürü, kemik sıyırmaya, kemirmeye ve ısırmaya da eğilim gösterirler. Dişlerinin yeterince kesici olabilmesi ve çürümemesi adına bu işlemleri ara sıra yapmaları şarttır. Bu yüzden, evde bakımları üstlenilen köpekler için ödül kemikleri üretilmektedir. Fakat, bu köpek kemikleri onlara sürekli verilmez. Çünkü, bu sefer de hayvanlar evcilleştirildikleri ortamla içgüdülerini tetikleyen pratikleri arasında kalabilirler. Bu sebeple, hayvan yetiştirmek, onun doğasını anlayarak, onunla beraber yaşamaya alışmak demektir. 

Özellikle, köpekler evin birer bireyi olarak, sürekli suretle bakıma muhtaçtırlar. Köpeklerin manevra kabiliyetleri, kendi tüylerini temizleme hassasiyetleri, dışkılama süreçleri kedilere göre daha özenle değerlendirilmelidir. Ayrıca, köpekler bol bol dışarıda gezdirilmeli, koşmalı ve oynamalıdırlar. Bununla birlikte, onlara ayda iki kere de köpek kemiği ödülü verilebilir. Zaten, genellikle köpek kemikleri preslenmiş, özenli paketlerde 2’şerli şekilde satılmaktadır. 

Köpek Kemikleri Nasıl Üretilip Saklanmaktadır?

Köpek kemikleri, bu alanda imalat yapan özel şirketlerin piyasaya sürdükleri ürünlerden edinilerek hayvanlara verilmektedir. Yoksa, herhangi bir doğal hayvan kemiği köpeğe verildiğinde, evde onunla didişirken dişlerini kırıp, çenesini zedeleyebilir. Oysa, sığır, biftek, ördek, kuzu vb. içerikli özel köpek kemikleri, belli bir sertlik standardı gözetilerek, özel paketlerde üretilmektedir. Bu paketler uzun süre saklanabilir. 2’li paket alındığında, 2 haftada bir kemiği köpeğinize sunmanız olasıdır. Kimi köpek mamalarında şeker pancarından üretilen şeker ve lif de kullanılmaktadır. Bunlar da, evdeki dostlarınızın midelerini, bağışıklık ve sindirim sistemlerini düzenlemeye yöneliktir. Mamalar da kemiklerin dışında, köpeklerinizin beslenme kaliteleri açısından önem arz etmektedir. 

Köpek Macunları Köpek Kemiklerinden Farklı Mıdır? 

Köpek macunlarının kimileri şeker ilaveli olup, daha çok çiğnemeye yönelik işlemleri geliştirmek adına kullanılmaktadırlar. İçlerinde bol miktarda vitamin barındırmakla birlikte, sindirim sistemine ve mideye faydaları bulunmaktadır. Kimi köpek bisküvileri de, yine köpek kemikleri gibi kemirilip yenilebilmektedir. Fakat, bisküvi ve macun bir besin olarak sindirilebilirken, kemik daha çok kemirilmektedir. Yenilmekten öte, emilmektedir. O yüzden, dış yüzeyinde kimi zaman sığır etinin ince derisinden bölümler de bulunmaktadır. Köpek kemiği; bisküvi, macun benzeri ürünler gibi, ek besin kategorisine girmektedir. Kimi köpek bisküvileri kemik şeklinde de üretilebilmektedir. Köpek Paste macunlar da kimi kez sebzeli ve tahıllı olurken, kimi kez de C vitaminli ve meyveli olabilmektedir. Macunlar, köpeklerin tüylerini daha parlak göstermektedir. 

Köpek Kemiği Çeşitleri Nelerdir? 

Köpek kemiği çeşitleri, % 100 sığır derisinden oluşturulup, sımsıkı preslenmiş bir paketin içinde özenle saklanmaktadır. Yüksek protein, düşük kalori katkılı bu ürünü kemiren köpeklerde, diş eti kanamaları olmadığı gibi, diş plaklarına ve diş taşlarına dair de belirtiler pek görülmez. 

Köpek çiğneme kemiklerinde genellikle, dişlerin güçlendirilmesi bağlamında et takviyeleri kullanılmaktadır. Ağırlıkla sığır eti katkılı bu kemiklerin bazılarında, dana, biftek, tavuk, kuzu eti de kullanılabilmektedir. Kemik kemirildikçe, köpeğinizin ağzına etin tuzlu tadı da gelebilmektedir. Böylelikle, köpeğinizin tükürük bezleri de normal şekilde salgılanmaya başlar. Fazla tükürük akıtma, salya bırakma, dili ısırma ya da dilde tahriş gibi bir durumlar da söz konusu olamaz. O yüzden, köpeklerinize ödül kemiği vermeniz şarttır. Evdeki doğal kemikler ise onlar için çok zararlıdır. İşlenmemiş bu besin artıkları, köpeklerin boğazına kaçabilmektedir. Bu yönde, ev hayvanlarının damak zevklerine özen gösterilmelidir. Özel ve işlenmiş köpek kemikleri de onlara belli aralıklarla, mamanın dışında servis edilmelidir.  Köpek kemiği denilince, aşağıdaki ürünler değerlendirilebilir: 

Delibon 12cm Gerçek Deriden Pres Kemik 2x12cm – White

Bir çiğneme ürünü olup, % 100 doğal sığır derisinden üretilmiştir. Herhangi bir katkı maddesi, koruyucu madde ya da tatlandırıcı içermemektedir. Sindirim sistemini rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. 2’li paketlerde satışa sunulmaktadır. Sığırın derisinin beyaz kısmından üretilmiş olup, aynı zamanda yoğun bir protein deposudur. 

Delibon 12cm Gerçek Deriden Pres Kemik 2x12cm – Naturel 

Ödül kemiği şeklinde köpeğinize takdim edebileceğiniz bu ürün, % 100 sığır etinden üretilmiştir. İçinde herhangi bir katkı maddesi, boya ve renklendirici bulunmamaktadır. Bu kemik kemirildiğinde, köpeklerin damakları daha güçlü hale gelebileceği gibi; ağız, diş ve çene sağlıkları da gelişecektir. Delibon Naturel kemik, sindirim sistemini rahatlatan ve uzun süre saklanabilen bir üründür. 

 

mamayolda

Detay Sosyal Medya Paylaş
Detay İkonlar
 • Kargo
  Bedava
 • Aynı Gün
  Kargo
 • Kredi Kartına
  Taksit İmkanı
 • % 100 Orijinal
  Ürün
Çerez Kullanımı