Yavru Kedi Nasıl Beslenir?

yavru-kedi-nasil-beslenir-mamayolda

Yavru Kedi Bakımı

Yavru kedi bakımı, büyük özen gerektiren bir süreçtir. Doğumdan hemen sonra annesi tarafından terk edilen kedilerin hayatta kalma şansı oldukça düşüktür. Ancak doğru bir bakım ve doğru beslenme sayesinde bu kedileri hayatta tutmak mümkün olur. Yeni bulduğunuz yavruları beslerken süt tozu ya da özel yavru kedi mamaları kullanabilirsiniz. Bunları yavru kediye verirken özel yavru kedi biberonu kullanabilirsiniz. Bu biberonlar, anne kedinin memesine benzer. Böylece yeni doğan yavru biberonun meme kısmını kolay bir şekilde kavrar. Eğer biberon bulabilecek durumda değilseniz, sütü ve mamaları enjektöre çekerek yavru kediye verebilirsiniz. Kedi bu yöntemlerle mamayı kabul etmezse, baş parmağınızla işaret parmağınızın arasında mama damlatarak oradan beslemeyi deneyebilirsiniz. Yavru, bu kıvrımı annesinin memesine benzeteceği için bu şekilde beslenebilir.

Yavru Kedi Hangi Mamalarla Beslenir

Mama seçimi, kedinin doğru ve sağlıklı gelişimi için oldukça önemlidir. Felicia yavru kedi maması, Obivan yavru (kitten) kedi maması, Brit Care Crazy yavru kedi maması tercih edilebilecek mamalar arasında yer alır. Aromalı mamalar ise ND tavuk etli ve narlı tahılsız yavru maması, Nestle Purina One tavuklu yavru kedi maması, Sanabelle kitten tahılsız yavru kedi maması olarak sayılabilir.

Ne Sıklıkta Mama Vermek Gerekir?

Kedinin beslenme sıklığı, kaç haftalık olduğuna bağlıdır. Yeni doğan kedilerin en az 2 saatte bir beslenmesi gerekir. Yeni doğan kediler, kendilerini ısıtmak ve büyümek için çok fazla enerji tüketir. Bu nedenle sık beslenmeleri gerekir. Kedi 2 haftalık olduğunda beslenme süresi 4 saatte bire çıkarılabilir. 3 haftadan sonra ise yavru kediler 6 saatte bir beslenebilir. Kediler 7 hafta boyunca anne sütü emebilir. Ancak annesiz kalan kedilere 4. haftadan sonra yavru kedi maması verilebilir. Yavru kedilere özel tüm mama seçeneklerini görmek için https://www.mamayolda.com/yavru-kedi-mamalari adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: yavru kedi, besleme
Aralık 18, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı