Light Kedi ve Köpek Maması Ne Kadar Verilmeli?

light-mamalar-hakkinda-her-sey

Kedi ve Köpeklerin Beslenmesine Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İnsanlar gibi kedilerin ve köpeklerin de günlük olarak alması gereken belirli kalori miktarı bulunur. Bu miktarın aşılması, evcil hayvanlarda kilo sorunlarına neden olabilir. Yetersiz kalori alımı ise hayvanlarda çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Evcil hayvanları beslerken hayvanın ırkı ve enerji gereksinimleri dikkate alınmalıdır. Ayrıca hayvanın yaşı da günlük kalori miktarını etkileyen faktörler arasında yer alır. Yavruların enerji gereksinimi yaşlı hayvanlara göre daha fazladır. İran kedisi ya da British short hair gibi kedi ırkları, diğer ırklara göre daha fazla enerjiye ihtiyaç duyabilir. Köpekler söz konusu olduğunda Golden Retriever, Alman çoban köpeği ya da Labrador cinsi köpekler küçük köpeklere göre daha fazla enerjiye ihtiyaç duyabilir.

Kedilere Ne Zaman Light Kedi Maması Verilmeli?

Kedileri sürekli olarak light mama ile beslemek doğru değildir. Bu mamalar, kilo sorunu yaşayan kedilere önerilir. Royal Canin light kedi maması, Hill Science Plan light tavuklu kedi maması ve Pro Plan düşük kalorili hindili ve pirinçli kedi maması kedinizin kilosunu kontrol etmek için tercih edebileceğiniz mamalar arasında yer alır.

Köpeklere Ne Zaman Light Köpek Maması Verilmeli?

Kediler gibi köpeklerin de kontrollü beslenmesi gerekebilir. Bu durumda light köpek mamaları, evcil hayvan sahiplerinin imdadına yetişir. Bosch Mini light köpek maması, ProPlan light köpek maması veya Spectrum light köpek maması köpeğinizin kilosunu kontrol etmek için faydalı olabilir. Tüm kedi ve köpek ürünleri için mamayolda.com adresini ziyaret edebilir ve ihtiyacınız olan ürünü saniyeler içerisinde sipariş edebilirsiniz.

Etiketler: kedi, köpek, mama, light, light mama, diyet, sağlıklı mama, sağlık
Aralık 18, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı