Kuş Beden Dili

Kuş Beden Dili-Mamayolda

Muhtemelen bir evcil köpeğin kuyruğunu salladığında sizinle arkadaş olmak istediğini biliyor olabilirsiniz. Peki bir kuş kuyruğunu sallıyorsa bunun ne demek olduğunu biliyor musunuz? İşte sizlere yardımcı olacak bazı kuş beden dili ve anlamları…

 

Şişirme: Kuşlar genelde kendilerini şişirdiğinde yalnız kalmak istediklerini belirtiler. Fakat bazı durumlarda bu hareket rahatlama olarak da bilinir.

 

Kuyruk Parlaması: Evcil Kuşlar Hakkında ilginç bilgiler arasında evcil kuşunuz kuyruğunu havalandırdığında dikkat etmeniz gereken bir an olduğunu anlamalısınız. Çünkü bu durumda kuşlar ürkmüş ve sizi ısırmak üzere olabilir.

 

Gaga Tıklama: Evcil bir kuş bunu yapmak istiyorsa bilin ki sevilmek istiyor ya da zevkini gösteriyordur.

 

İrileşmiş Gözbebekleri: Göz bebeği büyümüşse bu kuşun korktuğunu veya ürktüğünü gösterir. Sonuç olarak kuşunuz sizi ısırmak üzeredir.

 

Bazı Evcil Kuşlar Uzun Süre Yaşayabilir

Sağlıklı ve mutlu bir evcil kuşun ortalama yaş ömrü yaklaşık 20 ile 40 yıl arasında değişir. Fakat bazı kuş türleri var ki onlar yaklaşık 100 yıl yaşayabilir. Örneğin Amerika Papağanı, Amazonlar, Afrika Grileri gibi papağan türleri sağlıklı ve iyi bir şekilde bakıldığı sürece 100 yıl yaşayabilir. Muhabbet kuşlarının en kısa ömrü 10 iken en uzun ömürlüleri ise 40 yıldır. İspinoz kuşları da 20 ile 40 yıl arasında yaşamaktadır. Kanaryalar da 10 ile 15 yıl arasında yaşarlar.

 

Kuşlar Müziği Taklit Ederler

Evcil kuşların aktif ve eğlenmeyi seven yaratıklar olduğu herkes tarafından bilinir. Peki kuşların müziği taklit ettiğini de biliyor musunuz? Evcil kuşlar sevdiği şarkılara danslarıyla eşlik edebilir. Ayrıca konuşma yetisi olan bir kuş türü şarkı sözlerini tekrar etmeye çalışabilir.
Eğer kuşunuz kendini iyi hissediyorsa müziğin sesini açın ve kuşunuzu izlemeye başlayın. Kuşunuzun daha sakin ve mutlu olmasını istiyorsanız, Rock ve Metal müzik gibi tarzlardan uzak durmanız önerilir.

Etiketler: kuş, evcil kuş, kuş bakımı, kuş beden dili
Mart 05, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı