Köpeklerin Davranışları Ne Şekilde Yorumlanabilir?

Köpeklerin Davranışları Ne Şekilde Yorumlanabilir, köpek davranışlarının anlamı, köpek davranışlarının anlamı resimli,  köpeklerin yeri tırmalaması, köpekler neden sırt üstü yatar, köpekler neden ayak ucunda yatar, köpekler neden iç çeker, köpekler neden saklanır

Sadık dostlarımız köpekler, enerjileri ve sevimlilikleriyle bizimle sürekli iletişim halinde olan canlılardır. Onların her bir hareketinin anlamı olmakla birlikte bizimle ilgilendikleri anlarda bize enerjilerini de büyük ölçüde yansıtırlar. Evcil hayvanlarımızı daha iyi anlamak ise onları daha mutlu edecek ve onlarla daha nitelikli iletişim kurmamızı sağlayacaktır. Bu yazımızda evcil dostlarımız köpekler tarafından sergilenen hangi davranışlarının hangi anlamlara geldiği üzerinde duracağız. İşte sevimli köpeklerin davranışlarından çıkarmamız gereken anlamlar: 

  • Sizi Gördüğü Anda Üzerinize Zıplama

Köpeklerin en sık sergilediği davranışlardan biri olan sahibinin üzerine zıplama davranışı genel olarak köpeğinizin sizinle oyun oynamak istediği anlamına gelir. Böylesine durumlarda köpek oyuncakları, köpek topları ve kemikleri gibi aksesuarlarla onlarla neşeli oyunlar oynamanız onları mutlu edecektir. Köpeğinizin üzerinize zıplamasından çıkartılacak bir diğer anlam ise onun sizi özlediğidir. Onun bu davranışlarından sizin sevginize ihtiyaç duyduğu ve onunla ilgilenmenizi istediği anlamını çıkartabilirsiniz.

  • Ağzı Açık Dili Dışarda Yüzünüze Bakması

Köpekler arasında en yaygın davranış biçimlerinden biri olan ağız açık dil dışarda size bakması durumu, köpeğinizin mutlu olduğu anlamına gelir. Bu ifadedeki köpeğiniz büyük olasılıkla sizinle oyun oynamak ve enerjisini atmak istediği anlamına da gelebilir. Köpek bu durumlarda sizinle oyun oynamak için çok hevesli olacak ve muhtemelen yanınızdan ayrılmayacaktır. Onunla daha nitelikli şekilde oyun oynayabilmek adına köpek oyuncak modelleri arasında onun oynayacağını düşündüğünüz oyuncakları alabilirsiniz.

  • Köpeğinizin Size Bakıp Havlaması Durumu

Köpeğinizin size bakıp havlaması durumu, özellikle sizin yoğun olduğunuz anlarda sizin dikkatinizi çekmesi içindir. Böylesine durumlarda onunla daha fazla ilgilenmeniz yararlı olacaktır. Eğer köpeğinize uzun bir süre ilgisiz davranırsanız ya da onu ihmal ederseniz köpeğiniz bu durumdan son derece sıkılacaktır. Dolayısıyla sürekli size karşı bakıp havlayarak sizin dikkatinizi çekmek için mücadele edecek dolayısıyla kendisini size hatırlatmak için elinden geleni yapacaktır.

  •  Köpeğinizin Bahçenizdeki Toprağı ya da Herhangi bir Yeri Kazmaya Çalışması

Köpeğinizin bahçenizi ya da herhangi bir yeri kazmaya çalışması, tamam köpeklerin yaşamsal içgüdülerinden kaynaklanan bir durum olarak yorumlanır. Sanılanın aksine, köpekler toprağı ya da halıyı kazmaya çalışırken dikkat çekmek ya da oyun oynamak için efor sarf etmiyor. Onların herhangi bir yeri kazmasının arkasındaki temel neden yemeklerini saklamak için güvenli bir alan yaratma isteği. Böylesine durumlarda onun dikkatini çekmek için belirli köpek oyuncakları, köpek diş ipleri gibi aksesuarları kullanabilirsiniz.

Etiketler: Köpeklerin Davranışları Ne Şekilde Yorumlanabilir, köpek davranışlarının anlamı, köpek davranışlarının anlamı resimli, köpeklerin yeri tırmalaması, köpekler neden sırt üstü yatar, köpekler neden ayak ucunda yatar, köpekler neden iç çeker, köpekler neden saklanır
Mart 16, 2019
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı