Koku Yapmayan Kedi Kumları Nelerdir ?

Koku Yapmayan Kedi Kumları Nelerdir ? - Mamayolda

Kokulu Kedi Kumları

Kokulu kedi kumları, parfümlü kedi kumu, sabun kokulu, portakal kokulu, fresh kokulu ve daha birçok çeşidi ile koku sorununa çözüm oluyor. Kedinizi çiş ve kaka ihtiyacını gidermek için dışarı çıkarmanıza gerek yok. Kaliteli bir kokulu kedi kumu kullanarak koku oluşumunu engelleyebilirsiniz.

 

 Kokulu kedi kumu çeşitlerini listeleyerek devam edelim.

 Kokulu Kedi Kumu Markaları

  • VanCat Marsilya Sabunlu İnce Taneli Topaklanan Kedi Kumu
  • Paticat Marsilya Sabun Kokulu İnce Taneli Kedi Kumu
  • Sanicat Active Marsilya Sabunlu Kalın Taneli Kedi Kumu
  • Proline Parfüm Kokulu Kedi Kumu
  • Quik Marsilya Sabunlu İnce Taneli Kedi Kumu

 

Birçok kedi kumu markasında kokulu ve parfümlü kedi kumu çeşitleri görüyoruz. İnce taneli kedi kumları olan bu kum çeşitleri 0 doğal ve beyaz bentonitten oluşan sağlıklı kumlardır. Tozsuz bir kum çeşidi olarak özellikle yavru kediler ve astım hastası olan kediler için idealdir.

Koku Yaratmayan Kedi Kumları

Koku emici taneler içeren ince taneli kedi kumları, koku yaratmayan kedi kumları olarak tercih ediliyor. Koku yaratmayan kedi kumu, kedi çiş ve kakasının neden olduğu kokuyu absorbe ederek kötü koku oluşumunu engelliyor. Absorbe edebilme özelliği sayesinde kedi pislikleri kediye ve kedi kabına bulaşmıyor. Böylece gerek kedi gerekse kedinin bulunduğu ortam çok daha hijyenik olduğundan kedi beslemek daha keyifli hale geliyor.

Kokusuz Kedi Kumu

Topaklanan ve topaklanmayan çeşitleri ile kokusuz kedi kumu çeşitleri birçok hayvan dostunun tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Kokuya alerjisi olan hayvanseverler ve astım hastası kediler için ideal bir seçim olup tuvalet ihtiyacını gidermede oldukça etkili bir şekilde kullanılıyor. Doğal hammaddelerden yapılan kedi kumlarının insan sağlığına herhangi bir zararı yok. Tozu aşırı solunmadığı ve kedi kumu yutulmadığı sürece güvenle kullanılan kedi kumları dostlarınızın çok hoşuna gidiyor.

Kedi Kumu Çeşitleri

Kokulu, kokusuz ve koku yaratmayan kedi kumu çeşitleri yanında doğal olmayan ve doğal kedi kumu kategorisine de göz atmakta fayda var. Kalitesi ve özellikleri le birbirinden ayrılan doğal ve doğal olmayan kedi kumları, isteğe bağlı tercih edilen kumlardır.

Doğal Olmayan Kedi Kumları

Doğal olmayan kedi kumları daha fazla sıvı ve kokuyu bünyelerinde hapsedebilme özelliği ile oldukça fazla kullanılıyor. Kristal ve silika kedi kumları doğal olmayan kedi kumlarına örnektir. Fiyatı daha ekonomik olup kullanım süresi doğal kedi kumlarına göre çok daha uzundur.

Doğal Kedi Kumları

Doğal kedi kumları denildiğinde bentonit, sepiolit, diatomit ve ağaç talaşı kedi kumları akla geliyor. Hijyen açısından oldukça uygun olan doğal kedi kumları doğal olmayan kedi kumlarına göre daha sık değiştiriliyor. Topaklanan kısımları alarak pisliğin kedinize ve kedi kabına bulaşmasını önleyebilir, yeni kum takviyesi ile kedi kumunu uzun bir süre hijyenik olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. 0 doğal kedi kumu statüsünde yer alan ağaç talaşı kedi kumu, yüksek emme ve koku önleme özelliği ile tercih ediliyor.

Etiketler: kedi, kedi kumu, kum
Aralık 18, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı