Kedilerle Nasıl İletişim Kurabiliriz?

Kedilerle Nasıl İletişim Kurabiliriz, kedilerle nasıl arkadaş olunur, kedilerle konuşmak, kedilerle nasıl oyun oynanır, kedilerin hareketleri ve anlamları, kediler nasıl düşünür, kedi nasıl barışır

      Her ne kadar gündelilk hayatımızın parçası olsalar da kedileri anlama ve onlarla iletişim kurma konusunda zorlandığımız bilinen bir gerçek. Bazen bize tuhaf gelebilecek davranışları bazense de sevimli görebileceğimiz hareketleri ile minik dostlarımız kedileri anlamak aslında sandığımız kadar zor değil. Bu yazımızda onları daha iyi anlayabilmemiz açısından onların bazı davranışlarının anlamları üzerinde duracağız. İşte kedilerin gündelik hayattaki davranışlarından çıkarabileceğimiz bazı anlamlar

  • Mırlama ve Guruldama

     Hepimiz bir kediyi kucağımıza alıp sevdiğimiz zaman tuhaf bir şekilde mırlamaya başladığını hissederiz. Böylesine durumlarda kendilerini adeta sizin ellerinize teslim etmiş olurlar. Kedilerin onu sevdiğiniz anda mırlaması, onun size olan güvenini ifade eder. Sizin onu sevmenizden hoşnut olduğu anlamına gelen kedi mırlaması, aynı zamanda sizinle vakit geçirmekten dolayı mutlu anlamını da barındırır. Bu doğrultuda kediniz mırlamaya başladığında onu sevmeyi sürdürmeniz onu daha da mutlu edecektir. Aynı zamanda onu daha da mutlu etmek kedi oyuncakları ve aksesuarları gibi ürünlerle ona daha fazla ilgi gösterebilir ya da onunla oynayabilirsiniz.

  • Kapıdan Girince Bacak Aranızdan Geçme

     Kedilerin duyu organları ortalama bir insanın duyu organlarından daha güçlü olduğundan kediniz daha siz eve girmeden önce sizin eve yaklaştığınızı hisseder ve hemen kapının arkasında sizi beklemeye başlar. Siz kapıyı açıp içeri girdiğiniz anda ise hemen türlü türlü şebekliklere başlayarak dikkatini çekmeye çalışır. Kedinizin bu durumda bacağınızın arasından geçmesi sizi gördüğü için mutlu olduğu anlamına gelir. Aynı şekilde kedinizin bu hareketinden sizi özlediği ve sevilmek istediği gibi anlamlar da çıkartılabilir.

  • Kedinizin Size Bakıp Miyavlaması

     Kedinizin size bakıp miyavlaması, içinde bulunan duruma göre farklı anlamlarda yorumlanır. Eğer mutfakta bir şeylerle yemek hazırladığınız ya da bir şeylerle uğraştığınız bir anda miyavlıyorsa kedi maması istiyor anlamına gelir. Fakat eve girdiğiniz anda miyavlıyorsa sizi özlemiş olduğu anlamı çıkartabilir. Onunla fiziksel temas kurma anında miyavlama durumu ise daha çok rahatsız olduğunu ifade eder.

  • Yerde Yuvarlanıp Takla Atması

     Kedinizin yerde yuvarlanıp takla atması, onun en sempatik ve sevimli hareketlerinden biri olarak yorumlanır. Bu durumda kedinizin sizden ilgi istediği ya da oyun yapmak istediği gibi yorumlamalar yapılabilir. Eğer eve girdiğiniz anda kapıda kendini yere atıp yuvarlanıyorsa sizi özlediği gibi anlamlar da çıkarılabilir.

  • Patileriyle Size Masaj Yapması

     Kedilerin bir diğer sevimli hareketi ise patileriyle masaj yapmasıdır. Durup dururken kucağınıza gelip patilerini masaj yapar gibi hareket ettirmesi, sizin onu sevdiğiniz gibi onun da sizi sevdiği anlamına gelir. Bu hareketi yaptığı anda kedinize siz de karşılık verebilir masaj yapmaya başladığı anda onu sevmeye başlayabilirsiniz. Bu durumda onu sevmeye başladığınız an kendisini kucağınıza atacak ve uzun uzun mırlamaya başlayacaktır.

Etiketler: Kedilerle Nasıl İletişim Kurabiliriz, kedilerle nasıl arkadaş olunur, kedilerle konuşmak, kedilerle nasıl oyun oynanır, kedilerin hareketleri ve anlamları, kediler nasıl düşünür, kedi nasıl barışır
Mart 16, 2019
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı