Kediler nasıl sevilir?

Kediler nasıl sevilir?

 

Kediler Nasıl Sevilir?

     Kediler yapısı gereği, kimi zaman kendini sevdirmekten keyif alırken kimi zamansa sevdirmek istemezler. Bu sebeple kedilerin talep ettiği zamanlarda onlara ilgi göstermek çok daha kaliteli zaman geçirmek konusunda yardımcı olmaktadır.

Kediler, en sevilen hayvanlar arasında yer alırlar. Bu sebeple de birlikte yaşamak için de en çok tercih edilen hayvanlardandır. Yumuşak tüylerini okşamak, sevmek en keyifli anların yaşanmasında sebep olabilir. Kedi sahipleri, kedileriyle vakit geçirmek ve onlara sevgilerini aktarmak için onları, kucağına alarak sevmek ister. Bu gibi durumlarda kedinin sevilmeye izin vermesi gereklidir. Kedi sevmek denildiği ilk akla gelen alanlardan biri gıdılarıdır. Kedilerin her biri gıdılarının okşanmasından keyif alır ve sevimli sesler çıkarır. Gıdalarından sevilen kediler rahatladığı gibi sahipleriyle aralarında güçlü bir bağ oluşturmakta da faydalıdır. Bir diğer keyif alınan bölge ise kulak arkalarıdır. Son derece yumuşak ve rahatlatıcı olan kulak arkası, sevmeye en müsait alanlardandır. Sevimli tüylü dostlarınızı kulak arkasından severek onların rahatlamasını, gevşemesini sağlayabilirsiniz. Kedi sahiplerinin onlarla ne kadar çok vakit geçirmesi, onların eve ve sahiplerine alışması adına önemlidir. Bu sebeple okşanmaktan keyif aldıkları bölgelere yoğunlaşarak sevmek, fayda sağlar.

Kediler öpülmeyi sever mi?

     Sevilmekten keyif alınan önemli yerlerden bir diğeri ise yanak yanlarıdır. Buradaki yumuşak tüyleri yavaş yavaş okşayarak keyifli zaman geçirilebilir. Yanakların yan ve arka kısımlarını okşayarak tüylü dostlarınızın mest olmasını sağlayabilirsiniz. Sıra dışı olarak gözüküyor olsa da kedilerin sevilmekten keyif aldıkları noktalardan biri de kuyruk sokumudur. Kedilerin pek çoğu kuyruklarının ve kuyruk birleşim noktalarının okşanmasından mutlu olur. Ancak bazıları ise bu durumu sevmez. Kedinizin kuyruğunu okşamasından keyif aldığını anladığınızda bu kısma yoğunlaşabilirsiniz. Böylelikle onları rahatlatarak, okşanmaktan keyif almalarını sağlayabilirsiniz. Kediler hoşlanmadıkları durumlarda bunu sahiplerine sert bir şekilde belli edebilirler. Bu özellikleri sayesinde kedilerinizin huyları hakkında kolaylıkla bilgi edinmek mümkündür. Onların neleri sevip neleri sevmediğini öğrenerek, yaklaşımınızı buna göre belirleyebilirsiniz. Evde beslemek veya bakmak için en uygun hayvanların başında gelen kediler, pek çok kişinin tercih etmesini sağlamaktadır. Sevimli dostlarınızın sevdiği bölgeleri okşayarak, onları mutlu edebilirsiniz.

 

Etiketler: Kediler nasıl sevilir?
Mayıs 26, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı