Kedi ve Köpeklere Günde Kaç Öğün Mama Verilmeli?

kedi-ve-kopeklere-ne-kadar-mama-verilmeli

Kedilerde Beslenme

Yetişkin bir kedi günde 60 ila 70 gram arasında mama tüketebilir. Kediler genellikle sık ama az miktarlarda beslenir. Bu nedenle kedilerin günlük tüketimi beş ya da altıya bölünerek verilebilir. Tüm mamanın bir anda mama kabına konulması, kedinin fazla beslenmesine neden olabilir.

Yavru kediler ise yavrulara özel mamalarla beslenmelidir. Yeni doğan kedilerin en az 4-5 hafta boyunca anne sütü içmesi gerekir. 5. haftanın sonunda Bozito tavuk ve somunlu yavru kedi maması veya La Vital somonlu yavru kedi maması gibi seçenekler tercih edilebilir.

Ayrıca kediniz yaşlandığında da sağlık sorunlarını önlemek için yaşlı kedi mamaları tercih edilebilir. Hill Science Plan kısırlaştırılmış yaşlı kedi maması, 7 yaş ve üstü kedilere verilebilir.

Köpeklerde Beslenme

Yetişkin köpekler, ırk, aktivite miktarı ve enerji ihtiyaçlarına uygun mamalarla beslenmelidir. Genellikle yetişkin köpeklerin günde iki kere beslenmesi gerekir. Ancak bazı özel durumlarda günde bir kere ya da günde üç kere beslenme de olabilir. Felicia tüm ırklara özel somonlu köpek maması, tüm köpek ırklarında rahatlıkla kullanılabilir.

Köpeğinizin beslenme düzeni içerisinde normal mamaya ek olarak ödüller ve bisküviler ile de beslenmesini tamamlayabilirsiniz. Reflex Animal Mix hayvan figürlü köpek ödül bisküvisi, 8 in 1 kemik şeklinde biftekli köpek ödülü köpeğinizin daha mutlu hissetmesine yardımcı olur.

Kedi ve Köpeklerde Mama Seçimi

Kedi ve köpeklerde mama seçimi yaparken yaşlarına, ırklarına ve enerji ihtiyaçlarına dikkat etmeniz gerekir. Beslenme sorunu olan evcil hayvanlarda ise veterinerin kalori önerileri doğrultusuna uygun mamaları seçebilirsiniz.

Tüm kedi ve köpek mamaları çeşitleri için mamayolda.com adresini ziyaret edebilir ve en yakın dostunuzun favori mamasını saniyeler içerisinde sipariş edebilirsiniz.

Etiketler: kedi, köpek, mama, Öğün
Aralık 18, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı