Kedi-Köpek Bakımı Hakkında En Çok Merak Edilenler

Kedi ve Köpek Bakımı

Kedi ya da köpek sahiplenmek isteyenlerin üzerinde en çok düşündükleri konulardan biri olan evcil hayvan bakımı meselesi, aslında tahmin edildiği kadar zor değildir. Bir takım basit uygulamalar ve pratiklerle, herkes yaşadığı ortamı düzenli ve sağlıklı bir şekilde yaşadığı şekilde minik dostlarımızla paylaşabilir. Bu yazımızda kedi köpek temizliği konusunda özellikle evcil hayvan tuvaleti, kedi maması ya da köpek mamaları gibi kedi köpek sahiplenmek isteyenlerin en çok merak ettiği konular üzerinde duracağız.

Evcil Hayvan Bakımı ve Temizliği

"Evcil hayvan bakımı nasıl yapılır?" sorusuna birçok yanıt vermek mümkün. Fakat sorunun cevabını vermeden önce, her cinsin ya da ırkın kendine özgü özellikleri olduğundan evcil hayvan bakım süreçlerinin de farklılaştığını söylemek doğru olacaktır. Özellikle Scottish Fold ya da Bombay kedisi gibi cinslerin bakım ve temizliği konusunda daha pratik uygulamalar mevcuttur. Bunun yanı sıra da Puppy gibi cinsler için yavru köpek temiziği başlığı altında, onların hassasiyetlerini gözeten ve dikkat edilmesi gereken bazı uygulamalar yer alır.

 

Bunun haricinde evcil hayvan bakımı konusunda daha detaylı bilgi vermek gerekirse, bakım uygulamalarını kolaylaştıracak ürünlerin varlığından söz edilebilir. Evcil dostlarımızla daha sağlıklı ve güvenli ilgilenmek isteyenler bu doğrultuda, kapalı kedi tuvaleti, tüy toplama tarağı, akıllı köpek tasmaları ya da kedi köpek oyuncakları gibi bakım ürünlerinden faydalanabilirler.

Evcil Hayvan Tuvalet Sorunu Nasıl Çözülür?

Evcili hayvan sahiplerinin en kaygılı olduğu konulardan olan tuvalet sorununun üstesinden son derece kolay yöntemlerle gelmek mümkündür. Evcil hayvan tuvalet sorunu kapsamında birçok pratik ürün olmakla birlikte her biri kullanım ve temizlik açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kedilerde tuvalet alışkanlığı daha kolay oluşturulabildiğinden kedi kumları ve kapalı kedi tuvaletleri bu sorunu çözmenize kolaylık sağlayacaktır. Fakat köpeklerde tuvalet alışkanlığı daha zor sağlandığından, bir takım eğitimler ile belirli davranışların geliştirilmesi gerektiğini söylemek doğru olacaktır.

Beslenme: Kedi ve Köpek Mamaları

Kedi ve köpek beslemek, piyasadaki onlarca mama çeşidiyle daha kolay bir hal almıştır. Kedi mamaları ve farklı köpek mamaları köpeğinizin daha sağlıklı beslenmesi için avantaj oluşturabileceği sağlıksız sonuçlar da doğurabilmektedir. Bu doğrultuda seçilecek olan mamanın evcil hayvanın sindirim sistemine, metabolizmasına ya da yapısına uygun olduğunu teyit etmek oldukça önemlidir. Evcil hayvanınızın mamaları ile alakalı kaygılarınız varsa veterinerinize danışabilir ve onun yapısına uygun evcil hayvan maması türü hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Etiketler: Kedi ve Köpek Bakımı
Mart 18, 2019
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı