Kedi Bakım Süreçlerinde Kullanılacak Aksesuar ve Ürünler Nelerdir?

kedi bakımı zorlukları, kedi bakımı masrafları, kedi bakımı için gerekli malzemeler, kedi bakımı oyunu, yavru kedi bakımı, kedi bakımı kitap, tekir kedi bakımı, dişi kedi bakımı

  Kedi bakımı her ne kadar kolay olsa da kedi sahipleri için süreci daha da kolaylaştıracak aksesuar ve ürünler mevcuttur. Kedi bakımı ile alakalı farklı ihtiyaçlara yanıt veren ve ciddi derecede kolaylık sağlayan bu ürünler sayesinde, bakım sürecini daha pratik ve sağlıklı hale getirebileceğiniz söylenebilir. Bu yazımızda, kedi bakımını kolaylaştırmaya yönelik aksesuarlar ve onların nasıl verimli kullanılacağı ile alakalı pratik önerilerden bahsedeceğiz. İşte kedi bakım süreci için kolaylık sağlayacak aksesuar ve ürünlerle alakalı öneriler:

  • Kokulu ve Topaklanan Kedi Kumları

    Söz konusu kedi olunca temizlik meselesi ve özellikle de tuvalet sorunu son derece kolay bir hal alıyor. Kedilerin içgüdüsel olarak tuvalet alışkanlıklarının olması, köpeklerde olduğu gibi kedi sahiplerine bir takım zorluklar getirmiyor. Fakat yine de kedilerin tuvalet ihtiyaçlarına giderebilmesi adına pratik ve yararlı ürünler bulmak mümkün. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerden olan kokulu kedi kumları, hem hijyen açısından hem de kedinin kullanımı açısından son derece yararlı ürünlerdir. Özellikle bahçesi ya da balkonu olmayan evlerde yayılacak olan kokunun bastırılması için tercih edilen kokulu kedi kumları, diğer kedi kumları ile kıyaslandığında daha hijyenik bir ortam yaratırlar.

 

Tüm bunların yanı sıra topaklanan kedi kumları da kokuyu bastırmak için tercih edilebilir. Kokulu kedi kumlarının bir diğer faydası hızlı temizlenebilmeleri ve daha hijyenik bir kullanım sunmalarıdır. Topaklanabilir olma özellikleri sayesinde kum içindeki kaka ya da idrar birikintileri kumun diğer kısımlarını pisletmez ve koku salmazlar.

  • Kediler İçin Saklamalı Mama yada Su Kapları

    Kedi bakımı sürecinde en çok kolaylık sağlayan ürünlerden biri olan saklamalı kedi maması saklama kabı, belirli bir stok yükledikten sonra kediniz mama yediğinde kendi kendini dolduran kaplardır. Özellikle evde fazla vakit geçirmeyenler için son derece pratik olan bu yöntem, evde kimse olmadığı zamanlarda kedinizin mamasız kalmasını engelleyebilir. Aynı şekilde saklamalı kedi su kapları da aynı işlevi sağlayan kullanım açısından pratik ürünlerden biri olarak öne çıkar.

  • Kedi Tırmalama Oyuncakları

    Özellikle evde olmadığınız zamanlarda kediniz canı sıkıldığı için evdeki nesnelerle oyun oynamaya çalışır. Tırnaklarını mobilyalara, koltuklara ya da sizin diğer eşyalarınıza geçirerek farkında olmadan onlara zarar verir. Bunun önüne geçmek için son derece faydalı bir ürün olan kedi tırmalama oyuncakları, kedinizin kendi kendine oynamasına ve tırmalamasına olanak veren ürünlerdir. Kediniz dokundukça sallanan, hareket eden bu oyuncaklar onun dikkatini sürekli çekecek ve enerjisinin büyük bir kısmını oyunda harcamasına yardımcı olacaktır. Aynı şekilde özelikle patilerindeki tırnakları yeni çıkan yavru kediler, tırnaklarını kaşıyabilmek için koltuk yüzeyi gibi yumuşak nesnelere patilerini batırmak isteyebilirler. Kedi tırmalama oyuncakları, tırnakları yeni çıkan yavru kedilerin bu sorununu çözmenize de yardımcı oluyor.

  • Desenli Kedi Yuvaları ve Yastıklar

Kedinizin ufak ve şirin bir sığınağı olsun ister miydiniz? Desenli kedi yuvaları, kendilerini güvende ve yalnız hissetmek istedikleri zaman saklanabilecekleri yumuşak evlerdir. Gerek portatif olmaları gerekse konforları sayesinde kedilerinizin keyif yapabilecekleri yastıklar, farklı boyutlarda ve ebatlarda bulunabilir.

  • Kedi Bakım ve Sağlık Ürünleri

    Kedi bakım ve sağlık ürünleri, onların bir takım sorunlarına nitelikli bir şekilde yanıt veren ürünler olarak öne çıkarlar. Örneğin gözü sürekli çapaklanan ve hafif seğiren kedilerde kedi göz spreyi gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Yine bir diğer kedi sağlığı bakımı ürünü ise kedi için kulak temizleme spreyleridir. Bu ürünler özellikle kulakları ile alakalı sorunlar yaşayan ya da kulakları sürekli kirlenen kedilerde rahatlıkla kullanılabilir.

  • Kedi için Tüy Toplama Rulosu ve Kedi Tarağı

   Kedi tüy toplama rulosu, kedinizi sevdiğinizde kucağınıza ya da pantolonunuza çok fazla tüy döken kedilerin tüylerinin temizlenmesinde kullanılır. Tüy toplama rulosu ile kıyafetleriniz, koltuklarınız ya da nevresim takımlarınız üzerinde biriken kedi tüylerini kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Aynı şekilde belirli zaman aralıklarında çok fazla tüy döken kedinizin, tüy dökümünü azaltmak için kedi tüy tarağı ya da tüy toplayıcı eldiven tarzı kedi bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz.

Etiketler: kedi bakımı zorlukları, kedi bakımı masrafları, kedi bakımı için gerekli malzemeler, kedi bakımı oyunu, yavru kedi bakımı, kedi bakımı kitap, tekir kedi bakımı, dişi kedi bakımı
Mart 17, 2019
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı