Kaç Aya Kadar Yavru Kedi Maması Verilir ?

yavru-kedi

Yavru Kedi Beslemek 

Yetişkin bir kediye göre yavru kedilerde beslenmeye dikkat edilmezse sindirim problemleri yaşanıyor. Yavru kediler için özel olarak üretilen yavru kedi maması değiştirilirken bile dikkat etmek gerekiyor. Yavru kediler yüksek esin değerine sahip mamalarla beslenmelidir. Enerji ihtiyaçları bir yetişkine göre 2-3 kat fazla olan yavru kediler, anne sütü ile beslenmeyi bıraktığı andan itibaren mama ile beslenir. Anne sütünü de 6 haftalık olduğunda bırakır. Sağlıklı, dengeli ve düzenli beslenme bir yavru kedi için çok önemlidir.

Oldukça hızlı büyüyen yavru kediler günde ortalama 4-5 öğün beslenmelidir. Haftalara göre genelleme yapmak gerekirse anne sütünü bırakan 6 haftalık bir yavru kedinin beslenme şekli şöyledir.:

  • İlk hafta günde 6 kez 32 cc
  • İkinci hafta günde 4 kez 56 cc
  • Üçüncü hafta günde 3 kez 80 cc
  • Dördüncü hafta günde 3 kez 104 cc
  • Beşinci hafta günde 3 kez 128 cc beslemek gerekir.

Üst düzey kalitede yavru kedi maması markaları ile mamayolda, yavru döneminden yetişkin döneme geçişe kadar kedinizin sağlıklı ve dengeli beslenmesinde başvuracağınız adrestir. Yavru kediye süt biberonla verilmektedir. Sütten mamaya geçiş ise 6 hafta sonradır. 6. haftasını dolduran yavru kedinize hazır mama vermeye başlayabilir, onlar için özel üretilen yavru kedi mamalarından temin ederek dengeli beslenmelerini sağlayabilirsiniz.

Yavru Kedilerin Yetişkin Mamasına Geçişi

Yavru kediler 1 yaşını doldurana kadar yavru kedi maması ile beslenmelidir. 1 aylık olan kedinize artık yetişkin kedi maması vermeye başlayabilirsiniz. Bu geçişi aniden yapmak yerine aşağıdaki beslenme tarzını uygulamanızı öneriyoruz.

  • 1. ve 2. günler; %75 yavru kedi maması + %25 yetişkin kedi maması
  • 3. ve 4. günler; %50 yavru kedi maması + %50 yetişkin kedi maması
  • 5. ve 6. günler; %25 yavru kedi maması + %75 yetişkin kedi maması
  • 7. gün ve sonrası; 0 yetişkin kedi maması

Bu şekilde yavru kedi mamasından yetişkin kedi mamasına sorunsuz bir geçiş yapabilirsiniz. Hatta bu tabloyu marka değişiminde de uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Unutulmaması gereken, yavru kedilere yaşına uygun mama verilmesi gerektiğidir. Yavru kedilerin yetişkin kedi mamasına geçişi mutlaka aşamalı bir şekilde yapılmalıdır. Mama dolaptan çıktığı gibi soğuk değil oda sıcaklığında verilmeli, kompleks ve dengeli yetişkin kedi mamasına tamamen geçene dek süreç izlenmelidir.

 

En Çok Tercih Edilen Yavru Kedi Mama Markaları

En çok tercih edilen yavru kedi mama markaları ile mamayolda.com, zengin içerikli ve yavru kedilere özel mama çeşitleri ile kedi dostlarının önemli bir ihtiyacını karşılıyor. Tavuk etli, kuzulu, tahılsız ve glutensiz yavru kedi mamaları ile en iyi markaları ayağınıza getirerek kedinizin yetişin kedi dönemine en sağlıklı şekilde geçmesini sağlıyor. İhtiyaca uygun miktarda ve içeriklerle en çok tercih edilen yavru kedi maması markalarını en hesaplı fiyatlarla satın alabilir, minik dostlarınızı sağlıklı bir şekilde besleyerek sorunsuz bir yetişkin dönemi geçişi yaşayabilirsiniz. 12 aylık olan kediniz artık bir yavru kedi değildir. Yetişkin kedi mamasına geçmeniz gerekir. Bu geçişte kedinizin alışkanlıkları ve damak tadını da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Dünyaca ünlü yavru kedi ve yetişkin kedi mama markları için doğru adrestesiniz. Markaya, miktara ve içeriğe göre değişen fiyatlarımız ekonomik olup kedinizin en sevdiği lezzetleri içermektedir. 

Etiketler: kedi, yavru kedi, mama, yaş
Aralık 18, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı