İnce Taneli Kedi Kumu ve Kalın Taneli Kedi Kumu Arasında Fark Mıdır?

kalin-taneli-mi-ince-taneli-mi
  • İnce Kedi Kumu Kullanmanın Faydaları

  İnce kedi kumu, içerdiği bentonit malzeme sayesinde daha yüksek emiciliğe sahiptir. Yüksek emicilik, kedi tuvaletini yaptıktan sonra kumun tüm dışkıyı emmesine izin verir. Böylelikle kum temizliği sizi için daha kolay bir sürece dönüşür. Kalın kumlarla karşılaştırıldığında, ince yapılı kumlar kedinin patisine daha az yapışır. Kumun evin diğer bölümlerine dağılma olasılığı da en aza indirişmiş olur. Pro Line Marsilya Sabunlu ince taneli kedi kumu, ince kum isteyenler tarafından tercih edilebilir.

  • Kalın Kedi Kumu Kullanmanın Faydaları

  Kalın kedi kumu, kedinin doğal yaşam ortamında benzer bir yapı sunar. Bu nedenle bazı kediler bu tür kumu tercih edebilir. İnce taneli kumlarla karşılaştırıldığında daha az emici olsa da kedileri bu kumda daha rahat tuvalet yapabilir. Ayrıca ince kumlar, kalın kumlara göre daha fazla toz üretebilir. Kalın kum, daha az toz ürettiği için kedinin tüylerine yapışma riski daha azdır. Pati Cat Soft bentonit kalın taneli kedi kumu, kokusuz kedi kumu isteyenler tarafından tercih edilebilir.

  • Kum Nasıl Seçilmeli?

  Evcil hayvan sahipleri, kedi kumu seçerken kedilerinin ihtiyaçlarını ele almalı. Kedinin davranışları ve alışkanlıkları, kum seçimi yapmanıza yardımcı olur. Bazı kediler ince kumda rahat edemez ve kalın kumu tercih eder. Bunun yanı sıra evde koku gibi sorunlar yaşıyorsanız, kokulu kedi kumu ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ever Clean okyanus esintili kedi kumu, Sanicat aloe veralı kristal kedi kumu, Pati Cat Coconut Hindistan cevizi kokulu ince taneli kedi kumu gibi seçeneklerle farklı kokular deneyebilirsiniz. Diğer kedi kumu çeşitleri arasından seçim yapmak ve diğer kedi ve köpek ürünlerini incelemek için mamayolda.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Etiketler: kedi, kedi kumu, ince taneli, Kalın taneli
Aralık 18, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı