Hangi Kedi Maması Kullanmalıyım?

kedi-mamalari-hakkinda-her-sey

Yetişkin Kedi Maması

Yetişkin kediniz için mama seçerken öncelikle kedinizin yaşına, kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığına ve veteriner tarafından herhangi bir beslenme kısıtlaması getirilip getirilmediğine dikkat etmeniz gerekir. Birçok durumda 1-6 yaş arasında kedinin ihtiyaçları ile 6 yaşından büyük kedilerin ihtiyaçları farklı olur. Genç kediler daha çok hareket ettiği için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Örneğin Hills Science, 1-6 yaş ve 7 yaş ve üzeri kediler için farklı Light tavuklu kedi maması üretir.

Aynı zamanda farklı markalar kısırlaştırılmış kedilere özel olarak da mama üretir. Golosi Cat somonlu kısırlaştırılmış kedi maması ya da Pro Choice tavuklu kısırlaştırılmış kedi maması sizin için doğru seçim olabilir.

 

Bunun yanı sıra aşırı kilo alan kediler için özel düşük kalorili mamalar da bulunur. Kedinizin yaşına ve kilosuna göre veteriner özel mamaları tavsiye edebilir. Light kedi mamaları ve düşük kalorili kedi mamaları, kedinizin kilosunu kontrol altına almanıza yardımcı olur.

Yavru Kedi Maması

Yavru kedi maması, 0-12 ay arasında kedilere verilen özel mamalardır. Kedi yavrularının ilk iki ay boyunca anne sütüyle beslenmesi gerekir. Yavrular anneden ayrılmaya başladıktan sonra onları mamaya alıştırmaya başlayabilirsiniz. Reflex plus tavuklu yavru kedi maması, Obivan yavru kedi maması veya Felicia yavru kedi maması yavrulara verebileceğiniz mamalar arasında yer alır.

 

Tüm yetişkin kedi, yavru kedi, özel kedi mama seçeneklerimize görmek için https://www.mamayolda.com/kedi-mamasi adresinden bizi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: kedi, mama, kedi maması
Aralık 18, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı