Hangi Kedi Maması Kilo Aldırır?

hangi-kedi-mamasi-sismanlatir

Kedinin Beslenmesinde Proteinin Önemi

Beslenme bakımından yüksek proteinli kedi maması oldukça önem taşıyor. Fakat kedi mamalarında bulunan tüm proteinlerin aynı değere sahip olmadığını da bilmenizde yarar bulunuyor. Bu neden ile özellikle protein ağırlıklı bir beslenmede kedi maması içerisindeki protein değerini kontrol etmelisiniz. Karbonhidrat ve protein dengesi yerinde olan bir kedi maması kedinin hızlı kilo almasını sağlar. Ayrıca kedinin insülin değerlerinin de dengede kalmasına yardımcı olur.

Kilo aldırmak için kullanacağınız başka bir seçenek ise yağlı kedi maması olabilir. Yağ oranı yüksek olan kedi maması tıpkı protein destekli mamalar kadar kilo almaya katkı sağlar. Kediler doğası gereği et-obur özellik gösterir. Bu durumda onların protein ihtiyaçlarını görmezden gelmemek gerekir.

Tahılsız Kedi Mamasının Kilo Aldırıcı Özelliği Var Mı?

Kedilerin doğasına uygun özellik gösteren tahılsız kedi maması onların sağlıklı beslenmesine katkı sağlar. Tahılsız kedi mamasını seçerken kedinizin yaşını ve özelliklerini de dikkate almalısınız. Kediniz için seçtiğiniz mamayı yemeyen bir kediniz varsa muhtemelen mamada onu çekmeyen bir sorun var demektir.

Kediler genellikle mamanın kokusunu alarak dahi onun kendisi için uygun olup olmadığını anlayabilecek yetenektedir. Bu neden ile doğru mamayı tercih ettiğinizden emin olmanızda yarar var. Eğer doğru mama konusunda tereddütleriniz varsa destek hattımız ile iletişim kurabilirsiniz. Böylece kedinizin ihtiyaç duyduğu mamayı tercih etmeniz daha kolaylaşır.

Sağlıklı Mama Seçimi Nasıl Olmalı?

Kedinizin sağlıklı bir biçimde kilo almasını sağlamak bakımından yağlı kedi maması da tercih edebilirsiniz. Yağlı mamalar kedinin kısa süre içerisinde vücudun gereksinim duyduğu gıdayı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra gıda takviyesi de yaparak dengeli bir beslenme çizelgesi elde edebilirsiniz.

Kediler için satışta bulunan mamalar arasında dünyaca ünlü markaların ürünlerini bulabilirsiniz. Bu ürünlerin kedinize sağladığı katkıları tek tek inceleyebilirsiniz. Böylece dilediğiniz mamayı satın alarak kedinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle içerisindeki takviyeler ve kedinizin yaşı sağlıklı bir seçim yapmanızda önemli detaylardan olacaktır. Kediniz mama konusunda seçici ise ona uygun bir seçeneği ürün grubunda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dilediğiniz Zaman Sipariş Verebilirsiniz

Kediler genellikle sık sık mama yemeyi tercih ederler. Fakat kediniz sık yemiyorsa ya da yediği halde istenen kiloya erişmemiş ise mutlaka temelinde başka bir sorun vardır. Bunların başında da kedi mamasının yanlış seçilmesi gelir. Siz de doğru seçimler ile kedinizin daha sağlıklı beslenmesini istiyorsanız mama seçimine hassasiyet göstermelisiniz.

Mamayolda.com üzerinden satın aldığınız kedi mamaları saat içerisinde kargoya verilir. Kredi kartı ile ödeme yapabileceğiniz gibi kapıda nakit ödeme seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Güçlü altyapımız sayesinde güvenilir alışverişin keyfini yaşarsınız. İade ve değişim konusunda da herhangi bir sorun yaşamadan ülkenin neresinde olursa olsun sipariş verebilirsiniz. Müşteri destek hattımızı kullanarak ekibimiz ile dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. Kediniz için en doğru seçeneği bulmanıza seve seve yardımcı oluruz.

Etiketler: kedi, kedi maması, kilo
Aralık 18, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı