Evcil Kuşlar Hakkında Az Bilinen Gerçekler

Evcil Kuşlar Hakkında Az Bilinen Gerçekler-Mamayolda

Kuşları evcil hayvan olarak tutma pratiği yüzyıllardır var, ancak tüylü arkadaşlarımız hakkında bilmeniz gereken her şeyi bilmekten hala çok uzağız. Yine de, bu noktaya kadar biriktirdiğimiz bilgi, hayatlarımızı paylaştığımız kuşlar hakkında birçok büyüleyici gerçekleri ortaya çıkardı. Bu az bilinen kuş gerçeklerinden birkaçına göz atın; evcil hayvanınız için ilgi ve takdir ilham vereceklerdir.

Yükseltilmiş tepe

Tepeli kuşlarda, yükseltilmiş bir kret, kuşun sizi heyecanlandırdığını ya da mutlu olduğunu gösterir. Tamamen düz bir tepe korkuyu gösterir.

Preening

Sadece rahat bir kuş preens. Bir kuş tüylerini temizlemeye ve tımar etmeye devam eder.

Bazı evcil kuşlar çok uzun süre yaşar

Evcil hayvanınızı seçtiğinizde dikkatli olun, bu ömür boyu sürecek bir taahhüt olabilir. Çocuğunuzun üniversiteye gittikten çok sonra istediği küçük muhabbet kuşunu önemsiyor olabilirsiniz. Eve evcil hayvan olarak getirdiğiniz herhangi bir kuş için yaşam beklentisini bilin.

Büyük papağanlar sizi geride bırakabilir. Macaws ve Amazonlar en uzun ömürlü evcil hayvan kuşlarıdır. Mükemmel bir özenle kuşunuz 100 yıla kadar yaşayabilir. Afrika grileri, conures gibi yaklaşık 25 yıl yaşarlar. Cockatoos 40'a ulaşabilir.

Orta boy papağanlar, 25 ila 30 yaşına ulaşır. Muhabbet kuşları yaklaşık 10 yılda en kısa ömürlüdür.

Küçük papağanlar

Ortalama muhabbet kuşu 18 yıla kadar yaşıyor. Quaker muhabbet kuşu çok daha uzun yaşar - yaklaşık 25 ila 30 yıl.

Kanaryalar ve Finches

Kanaryaların çoğu 10 ila 15 yıl yaşar, ancak bazıları 25 yıla ulaşır. Finches, evcil hayvanların en kısa ömürlüdür. İspinozların çoğu sadece 5 yıl yaşar, ancak birkaçı 20'ye ulaşır.

Evcil Kuşlar Evcil Hayvan Değil

Köpekler ve kediler, binlerce yıldır insanlar tarafından evcil hayvan olarak arzulanan nitelikler için yetiştirilmektedir. Kuşlar yok. Evinizdeki evcil kuş, o kuşun vahşi kuzeni ile aynıdır. İyi bir evcil hayvan olmak için evcilleştirilmemiştir. Kuşun evinize kusursuzca oturması yerine, kuşa kabul edilebilir davranışı ayarlamanız ve öğretmeniz gerekir. Biraz evcilleştirilmiş olarak kabul edilebilecek tek evcil kuş, muhabbet kuşları ve sultan papağanlarıdır.

Etiketler: evcil kuş, evcil kuşlar, evcil kuşlar hakkında, kuş
Mart 29, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı