Evcil Hayvan İçin Mama Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evcil Hayvan İçin Mama Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, kedi maması alırken nelere dikkat edilmeli, en iyi kedi maması, temiz mama, kedi mamasında olmaması gerekenler, kedi alırken dikkat edilmesi gerekenler, aro kedi maması

Evcil hayvan bakımı konusunda en çok üzerinde durulan konu başlıklarından biri olan kedi köpek mamaları, onların sağlığı ve gelişimleri için son derece önemli bir etken olarak öne çıkar. Bu yüzden evcil hayvanlar için mama çeşitleri arasından seçim yaparken birçok kriter üzerinde durulmalı ve gerekli durumlarda da veteriner hizmetlerinden faydalanılmalıdır. Bu yazımızda evcil hayvanlar için mama seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde duracağız.

Mama İçeriği ve Besin Değerleri

Mama içeriği ve besin değerlerin kediniz ya da köpeğiniz için mama seçerken üzerinde durmanız gereken en önemli etkenlerden biri. Bu doğrultuda evcil hayvan mama çeşitleri arasında tercih yaparken veterinerinizin önerilerini dinlemeniz yararlı olacaktır.

Cinse Göre Tasarlanan Özel Kedi Köpek Mamaları

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise evcil hayvan cinsleridir. Farklı türler ya da cinsler için farklı mama türleri olduğu gibi, onlar için uygun olan mamaları kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Eğer beslenen cinsler arasında Siyam kedisi gibi cinsler yer alıyorsa Royal Canin Siyam kedi maması gibi ürünler kullanılabilir.

Kedi ve Köpeğin Mamaya Vereceği Tepkiye Dikkat Edin

Kedi köpekmaması seçme sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta, evcil hayvanın mamaya vereceği tepkidir. Özellikle mamanın birden bire değişmesi durumunda evcil hayvanlar alışık olmadıkları mamaları kabullenmede zorlanabilmektedirler. Bu doğrultuda evcil hayvanlar için mama alırken büyük paketler almadan önce ufak paketler alarak evcil hayvanınızın tepkisini ölçebilirsiniz. Evcil hayvanın mamayı beğenmemesi durumunda eski mamasıyla karıştırarak yedirmeye çalıştırabilirsiniz. Böylelikle kedi ya da köpek yavaş yavaş mamaya alışacak ve zamanla onu benimseyecektir.

Etiketler: Evcil Hayvan İçin Mama Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler, kedi maması alırken nelere dikkat edilmeli, en iyi kedi maması, temiz mama, kedi mamasında olmaması gerekenler, kedi alırken dikkat edilmesi gerekenler, aro kedi maması
Mart 18, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı