Cins Kedi Mamaları ve Bu Mamaların Özellikleri

Cins Kedi Mamaları ve Bu Mamaların Özellikleri

Neden Cins Kedi Mamaları Tercih Edilmeli?

Cins kedi mamaları, bu kedilerin ihtiyaçlarını karşılayacak besin öğelerine sahiptir. Royal Canin Persian kedi maması, İran kedileri için tercih edilebilir. Öte yandan siyam kedileri için Royal Canin Siyam kedi maması üretilir.

Normal Mama ve Cins Kedi Mamasının Farkları

Normal mama ve cins kedilere özel mamalar arasındaki en büyük fark, mamanın tadı ve dokusudur. Bazı cins kediler, kendilerine özel olarak üretilen bu mamaları tüketmek istemeyebilir. Bu durumda kuru mama türlerine yönelerek kedinizin hoşuna giden mama türünü bulabilirsiniz.

 

Farklı kedi cinslerine göre üretilen mamaların en büyük farkı, kedi cinsinin özelliklerine uygun besin değerlerini içermesidir. İran kedileri, diğer kedi ırklarına göre daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu nedenle bu kedilerin daha yüksek besin değerine sahip mama tüketmesi gerekir. Diğer yandan Sfenks kedileri de Siyam kedilerine benzer şekilde daha yüksek enerji değerine sahip mama tüketmelidir.

Kedilere Uygun Mama Nasıl Seçilir?

Kedinize uygun mama seçerken, cinsinin yanı sıra kedinin yaşını, kilosunu ve sağlık durumunu da göz önünde bulundurmanız gerekir. Genç kedilerle daha yaşlı kedilerin enerji gereksinimleri farklı olur. Ayrıca fazla kilosu olan kedilerin düşük kalorili kedi maması ile beslenmesi gerekir. Tüm bu faktörler, kedinizin doğru mamayla beslemesi için önemlidir.

Cins Köpeklere Özel Mama Var Mı?

Kedilerde olduğu gibi köpeklerde de ırklara özel mamalar bulunur. Kedilerle benzer şekilde, farklı köpek ırkları farklı enerji seviyelerine ihtiyaç duyar. Bu nedenle köpek ırklarına göre farklı mama çeşitleri üretilir.

 

Diğer kedi ve köpek ürünlerimize göz atmak için mamayolda.com adresinde yer alan kategorilerimize göz atabilirsiniz.

Etiketler: kedi, cins kedi
Aralık 18, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı