British Shorthair Cinsi Kedileri Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

British Shorthair Kedileri Hakkında Her Şey - Mamayolda.com

Köken olarak Avrupa'nın en eski ırklarından biri olan British shorthair cinsi kediler, Roma İmparatorluğu döneminde Britanya adasından getirilerek yaygınlaşmış bir ırktır. Kendilerine has görünümleri ve özellikleri ile dünya genelinde en popüler kedi cinsleri arasında yer alan British shorthair, sosyal yapıda olduklarından diğer canlılarla ilişkileri de son derece iyidir. Çevresine son derece uyumlu ve sakin olan bu kediler, yaşadıkları ortamı hızlı benimsemektedirler.

British Shorthair Kedisi Karakter Özellikleri

Karakter olarak uyumlu ve sakin bir kedi olan British shorthair, ilgiyi son derece seven bir cins olarak öne çıkar. Bu doğrultuda British shorthair cinsi, oyuncu bir yapıya sahip bir cinstir. İlgi çekmek ve oyun oynamak için etrafındaki insanlarla iletişim kuran bu cins, kendine özgü şirin mi şirin miyavlamasıyla dikkatleri üzerine çekme konusunda gayet başarılı. Fakat British shorthair cinsi kedilerde yaş ilerledikçe hareketli karakter yerini sakin ve uysal bir karaktere bırakır.

British Shorthair Fiziksel Özellikleri

British shorthair cinsi hakkında en çok dikkat çeken gerçek tüylerinin son derece estetik olmasıdır. Özellikle melez cinslerin haricinde British shorthair kedileri ; lavanta, kahve ya da bu renklerin çeşitli kombinasyonları şeklinde olabilir. Yuvarlak kulak uçları oval surat yapısı ile son derece tatlı olan bu kediler, gören herkeste tatlı bir sempati uyandırmayı kolaylıkla başarabilir.

 

Bombay cinsi kedi ırklarında olduğu gibi British shorthair türündeki kedilerin de gözleri iri ve son derece güzeldir. Ortamdaki ışığın varlığına göre göz bebeklerinin büyüklüğü değişmekle birlikte British shorthair kedilerinde, göz rengi altın, bakır gibi birçok renk tonunda olabilir.

British Shorthair Kedilerin Bakımı Nasıl Yapılır?

British shorthair kedileri bakımı ve temizliği son derece kolay olmakla birlikte tuvalet ihtiyacını giderebilme konusunda başarılı bir cins olarak öne çıkar. Son derece yoğun kıvamda olan tüylerinin bakımı, genellikle kedi tüy toplama rulosu ya da kedi tüyü tarağı gibi aparatlarla yapılabildiği gibi kedi tüy toplama eldiveni gibi ürünler de kolaylıkla kullanabilir.

 

Tüm bunların yanı sıra British shorthair cinsi kedilerde tuvalet sorunu, genel olarak özel olarak tasarlanmış üstü kapalı ve koku filtresi olan elekli kedi tuvaleti gibi ürünler sayesinde kolaylıkla çözülebilir. Bunun haricinde kokulu kedi kumları ve benzeri ürünler de kediniz için daha rahat bir tuvalet ortamı yaratmanıza yardımcı olacaktır.

British Shortair Kedi Mamaları

British shorthair kedileri için birçok mama alternatifi olduğundan sağlıksız ya da sağlıklı kedi maması arasında ayrım yapmak son derece zordur. Deri yapıları ve kendilerine özgü tüyleri ile özel olarak hazırlanmış British shorthair kedi mamaları ile beslenmeleri gereken bu cins, sağlıklı bir gelişim için kendisine zararlı olabilecek kedi maması çeşitlerinden uzak durmalıdır. Bu doğrultuda Royal Canin British shorthair kedi maması gibi ürünler, bu cins kedilerin hem deri yapıları hem de sindirim sistemleri için uygun olan bileşenleri içerir.  Bunun yanı sıra ND kedi maması gibi ürünler arasında da British shorthair cinsine uygun mama çeşitleri kolaylıkla bulunabilir.

Etiketler: British Shorthair Cinsi Kediler, british kedi fiyat, british shorthair sahibinden, british shorthair bakımı, british shorthair nasıl eğitilir, british shorthair özellikleri ve bakımı, blue point kedi özellikleri, british shorthair, british shorthair hangi cinsle çiftleşir
Mart 15, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı