Afrika'da Hayvan Vuran İnsanlara Ceza

afrikada-avcilara-verilen-cezalar

Necib Balala, yeni sert tedbirin hukuka uygun şekilde hızlı bir şekilde izleneceği konusunda uyardı.

Çin’in Xinhua haber ajansına göre, Doğu Afrika ülkesinde vahşi hayvanların öldürülmesine karşı mevcut caydırıcıların yetersiz olduğunu belirtti. Kenya, aslanlar, kara gergedanlar, devekuşları, suaygırları, bufalolar, zürafa ve zebra gibi milli parklar ve rezervlerdeki çok çeşitli hazineli türlere ev sahipliği yapmaktadır.

Ülkede 2018 yılında, 34.000 nüfustan 69 fil ve 1000 yaşın altındaki bir nüfustan dokuz gergedan öldürüldü.

Balala, “2013 yılında yürürlüğe giren ve suçlulara ömür boyu hapis cezası ya da 200.000 ABD doları para cezası veren Yaban Hayatı Koruma Yasası yürürlükte kaldı” dedi. “Ancak, bu, kaçak avcılığı engellemeye yetecek caydırıcılık değildi, bu nedenle önerilen daha sert cümle.”

 

Hareket Kenya’yı BM ile çatışmaya sokabilir ve bu da dünya çapındaki tüm suçların ölüm cezasına karşı çıkar.

BM Genel Kurul kararları, bir sermaye cezasının kaldırılmasını istedi ve İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Ofisi, evrensel olarak kaldırılmasını savunuyor.

Kenya’nın turizm şefleri, kaçak avcılığın geliştirilmesinde ve korumaya yapılan yatırım sayesinde kaçak avlanma oranlarının büyük oranda düşüş eğiliminde olduğunu belirtti.

Bakanlık, "Bu çabalar, sırasıyla, 2013 ve 2012 yıllarında, kaçak avlamanın zirvede olduğu zamana göre, sırasıyla, 2017 yılında, gergedan avlamada yüzde 85'lik bir azalmaya ve fil kaçakçılığında yüzde 78'lik bir azalmaya yol açtı" dedi.

Ve Rhino Kaydet organizasyonuna göre, kayıplar hala aşırı derecede yüksek, genel nüfusun büyüme oranını neredeyse iptal ediyor. Hayır, birçok Afrika ülkesinin de kaçak avlanma oranlarının yüksek olduğunu belirtiyor.

Ölüm cezası planlarının raporları, Kenya'yı alkışlayan ve “fantastik haberler” olarak nitelendiren bazı sosyal medya kullanıcılarının ve bunun asla gerçekleşmemesi konusunda ısrar eden bazı sosyal medya kullanıcılarının sert tepki vermesine neden oldu.

 

Bazı yetkililer, “ceza gıda zincirindeki en küçük hayvanlar” yerine kral tacirlerinin peşinden gitmeleri gerektiğini vurguladı.

Yıllarca, kazançlı organize suçlarla bağlantılı olarak, yüksek seviyelerde avlanmak isteyen kızgın insanlar, ölüm cezasını caydırıcı olarak çağırdılar.

Çeteler, fildişlerine fildişine filizi satıyor; burada biblolara dönüşüyor; Gergedan boynuzu, bazı varlıklı alıcılar tarafından bir ilaç olarak kullanıldığına inanılıyor - insan tırnaklarıyla aynı madde olan keratinden yapılmış olmasına rağmen, sağlık veren özelliklere sahip değil.

Etiketler: Afrika, gergedan
Aralık 18, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı