• Aralık 25, 2020 Kedi Blog Köpek Blog

  La vital kedi ve köpek maması hakkında bilmek istediğiniz tüm detaylar; nerede üretilir, içeriği nedir, kullanıcı yorumları gibi yazımızı okuduktan sonra bir çok bilgiye sahip olacaksınız.

  la vital
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog

  Yavru kedi ve yetişkin kedi, farklı enerji ihtiyaçlarına sahiptir. Bu nedenle yavru kedileri beslerken onlara uygun mama seçmek gerekir. Ayrıca yeni doğmuş ve annesiz kalmış bir kediyle birkaç aylık bir kedinin beslenmesi de farklı olur. Farklı beslenme ihtiyaçlarını anlamak, yeni doğan yavruların hayata tutunma şansını arttırır.

  yavru kedi, besleme
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog Köpek Blog

  Tahılsız kedi ve köpek maması, içerisinde tahıl ürünleri olmayan ve kedi ve köpeklerin sindirim sistemini destekleyen özel mamadır. Genellikle bu mamalar kediler ve köpekler için ayrı olarak üretilir. Ayrıca bu mamalar, yetişkinler ve yavrular için de farklı olarak üretilir.

  Kediler ve köpekler, çoğu zaman balık, kemik gibi et ile beslenir. Bu nedene evcil hayvanlarımızı tahıllı mamalarla beslemek uzun vadede sağlık sorunlarına yol açabilir. Tahılsız evcil hayvan maması, kedi ve köpeklerin sindirim sistemini düzenler. Düzenli kullanımda tüyleri daha parlak görünür ve hayvanın genel görünümü iyileşir.

  kedi, köpek, evcil hayvan
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog Köpek Blog

  Ankara’da başlatılan bir proje olarak gündeme gelen hayvanlara kod verilme eylemi gün geçtikçe daha işlevsel hala gelmeye başladı. Mamak Belediyesi’nin uygulamaya geçirdiği bu proje hayvan severler tarafından ayakta alkışlandı ve hayvan sahiplenenlerin sayısı günden güne artmaya devam ediyor. İleri bir teknoloji kullanılarak oluşturulan ‘’Bana Yuva Ol’’ projesi kapsamında, birçok insan hayvanları sahiplenirken aşılar da belediye tarafından karşılanıyor.

  Yapılan bu iş Türkiye’de bir ilk olma özelliğini de taşıyor. Akıllara gelen tek soru ise bu uygulamanın neden daha önce yapılmadığı oluyor. Ankara, bu projenin Türkiye’nin diğer illerinde de uygulanması için ellerinden geleni yapacağını ve ‘’onlara umut ver! Sokak, hayvanların evi değil’’ diyerek takdir edilen bir işe imza attığını gösterdi.

  Proje kapsamında elde edilen hiçbir karın olmadığı gibi, yapılan işlemlerden de hiçbir çıkar gözetmeyen belediye, tek amaçlarının sokaktaki hayvanları insanlara benimsetebilmek olduğunu da belirtmekten çekinmiyor.

  kedi, köpek, kod, sokak hayvanları
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog

  Evde kedi besleme fikri hayvan dostları için son derece keyifli ve eğlenceli bir hobidir. Beslenmesi, sağlığı ve oyun aktiviteleri yanında en çok endişe duyulan konu tuvalet eğitimidir. Oysa tuvalet eğitimi için bir kedi yatağı ve kedi kumu her şeyi çözmektedir. Kediler doğası gereği kakasını yaptığında üzerini örterler. Bu nedenle sokakta kedi kakasına hiç rastlanmaz. Kedi kumunun en önemli özelliği kumun kalitesine göre absorbe edebilme özelliğidir.

  Piyasada birçok kedi kumu markası ve çeşidi bulunuyor. Özellikle koku ile ilgili sorunları yok etmek için koku yaratmayan, kokulu veya parfümlü kedi kumları satılıyor. Koku yaratmayan, kokusuz, kokulu ve parfümlü kedi kumlarına bir göz atalım.

  kedi, kedi kumu, kum