• Aralık 18, 2020 Kedi Blog

  Kedi dostlarının kedi beslenmesinde nelere dikkat etmesi gerektiğine değiniyoruz. Yavru kediler için mama seçiminden mama değişimine kadar beslenme ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulacağınız yazımızda kedinize yavru kedi mamasını kaç aya kadar vereceğinizi de öğreneceksiniz.

  kedi, yavru kedi, mama, yaş
 • Aralık 18, 2020 Köpek Blog

  Yemek buldukça beslenen ve büyük öğünler yiyen vahşi köpeklere ve sokak köpeklerine göre evcil köpeklerin az ve sık beslenmeleri öneriliyor. Sürekli hareket halinde olan evcil köpekler, gerekli enerjiyi az ve sık beslenerek çok daha iyi karşılıyor. Köpeklerin protein ağırlıklı, az tahıllı veya tahılsız mamayla beslenmesi gün boyu enerjilerinin yerinde olmasını sağlıyor. Köpeğiniz için en iyi köpek mamaları hangileri merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız araştırma yazımız tam size göredir.

  köpek, mama, köpek maması
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog

  Kedinize kilo aldırmakta zorluk çekiyorsanız enerji ve protein içeren mamaları tercih etmenizde yarar bulunuyor. Ayrıca dikkati çabuk dağılarak az yiyen kedilerin sakin ortamlarda beslenmesi de kilo almasına katkı sağlayacaktır. Kuru mamayı yemekten keyif almayan kedilere ise biraz da yaş mama takviyesi yapabilirsiniz. Kedinin düzenli ve gerektiği kadar kilo alması için dengeli bir beslenme planına sahip olmanız gerekiyor.

  Bu noktada tercih ettiğiniz mamaların önemi bir kez daha kendini belli ediyor. Özellikle protein bakımından zengin bir içeriğe sahip mamalar kedinin kilo almasına katkı sağlar. Dilerseniz mayayolda.com üzerinden kedi mamalarının içeriklerini inceleyebilirsiniz. Böylece kedinizin ihtiyaç duyduğu mamayı rahatlıkla sipariş edebilirsiniz.

  kedi, kedi maması, kilo
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog Köpek Blog

  Light kedi ve köpek maması, kilo sorunu yaşayan evcil hayvanlara verilebileceği gibi genel kilo kontrolü için de verilebilir. Yeterince hareket etmeyen kedi ve köpekler, aynı insanlar gibi kilo sorunu yaşayabilir. Ayrıca düzensiz beslenen ya da yüksek kalorili bir diyet uygulayan evcil hayvanlar, diyabet gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir.

  Doğru mama seçimi, kedilerin ve köpeklerin sağlık sorunu yaşamasının önüne geçmeye yardımcı olur. Light mama türleri, azaltılmış kalorileri sayesinde kilo kontrolüne yardımcı olur.

  kedi, köpek, mama, light, light mama, diyet, sağlıklı mama, sağlık
 • Aralık 18, 2020 Köpek Blog

  Köpeklerde deri problemleri en yaygın görülen sağlık sorunları arasında yer alır. Birçok durumda bu hastalıklar beslenme kaynaklı olur. Bazı yiyecekler, köpeklerin alerji geliştirmesine neden olabilir.  Deri problemi olan köpekler için özel mamalar kullanılması tavsiye edilir. Köpeğinizde kilo kaybı, ishal, kusma ya da aşırı kaşıntı gibi durumlar gözlemlerseniz, mama değiştirmeden önce veterinere gitmeniz tavsiye edilir.

  köpek, deri, hastalık