• Aralık 18, 2020 Kedi Blog

  Dünya genelinde köpekler ile birlikte en çok sahiplenilen evcil hayvanların başında kediler geliyor. Onların temel ihtiyaçlarını karşılayan sahipleri beslenme, oyun gibi gereksinimlerin yanı sıra kedilerin sağlıklarıyla da yakından ilgilenmektedir. Bu doğrultuda sıklıkla yöneltilen soruların başında kedi kusmasını ne engeller sorusu gelmektedir.

  kedi, kusmak, önlem
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog

  kedi,, hastalık, kusmak
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog

  Kedi pastası, kedilerin vücudunu temizlerken doğal olarak yuttukları tüylerin vücuttan atılmasını sağlayan ek gıdadır. İstemsiz olarak yutulan bu tüyler, midede birikmeye neden olarak, sindirim sistemi hastalıklarına ve farklı hastalıklara yol açabilmektedir. Düzenli olarak kullanabileceğiniz kedi pastası sayesinde, evcil kedinizin midesinde tüy birikmesine engel olabilir ve onu hastalıklara karşı koruyabilirsiniz. Her ırk kedide görülen tüy topağı birikimi özellikle uzun tüylü kedilerde daha sık olabilmektedir.

  kedi, kedi pastası
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog

  Köpek maması yavru köpek döneminden yetişkin dönemine geçilirken değiştirildiği gibi, yetişkinlik döneminde de dönem-dönem değiştiriliyor. Mama değişiminde köpeğinizin yeni mamaya kolay alışması için yavaş-yavaş değiştirmeli, aniden yeni mamaya geçiş yapmamalısınız. Köpek maması nasıl değiştirilmeli? Köpek mamasını değiştirirken alışma sürecini uzun tutmak köpeğinizin yeni mamaya çok daha kolay alışmasını sağlayacaktır. Aksi taktirde yeni mamayı yemeyi reddedebilir

  kedi, kedi maması, mama, değişim
 • Aralık 18, 2020 Kedi Blog

  Evde beslenen kedilerin, günlerini dışarı çıkmadan ve genellikle evde kalarak geçirdiği gözlenmektedir. Yaşam alanı oldukça sınırlı olan bu minik hayvanları mutlu etmenin farklı yolları bulunmaktadır. Kedi çimi de sevimli dostlarınızı hem mutlu hissettirecek hem de onların sağlıklarını güçlendirecek bir kurtarıcıdır.

  kedi, kedi çimi